حسن جعفری در مورد بازی هفته گذشته تیمش مقابل الاهلی عربستان می‌گوید: بازی سختی بود؛ هم فشار هوا بود و هم آنها فشار می‌آوردند؛ در پایان بازی هم شما دیدید که داور منتظر بود که اتفاقی بیافتد و این اتفاق روی داد. اگرچه نتوانستیم در این مسابقه به پیروزی برسیم اما شرایط تیم بسیار خوب است و اما امیدوارم به دور بعد صعود کنیم و مطمئن باشید برای این مسئله تمام تلاشمان را می‌کنیم. در بازی با الاهلی می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم اما شانس با ما یار نبود.

او ادامه می‌دهد: به نظر من لیگ برتر ایران از مسابقات آسیایی سخت تر است چون اگرچه تیم‌های آسیایی خوب هستند، اما بعضی مسائل در آسیا وجود ندارد و به همین دلیل لیگ ما سخت‌تر از بازی‌های آسیایی است.

از جعفری در مورد پنالتی اعلام شده به سود الاهلی می‌پرسیم که او تاکید می‌کند: شما فیلم‌ها را ببینید و حتی اگر در فیلم‌ها پیراهن من هم به آن بازیکن برخورد داشته باشد، من دیگر فوتبال بازی نمی‌کنم. واقعا برایم تعجب آور بود که داور این پنالتی را به ضرر ما اعلام کرد. اشتباه من این بود که در محوطه ۱۸ قدم به طرف بازیکن حریف رفتم و در آن صحنه پا انداختم اما این دیگر برایم تجربه می‌شود که دیگر اشتباه نکنم.

او در مورد تفاوت‌های کرانچار و بوناچیچ تصریح می‌کند: زمان لوکا بوناچیچ به من کمتر بازی می‌رسید؛ لوکا اعتقادش بر این بود که من در پست فوروارد بهتر نتیجه می‌دهم اما من نتوانستم در این پست خودم را جا بدهم. در بازی با السد هم در پست فوروارد بازی کردم اما و وقتی دید در پست دفاع بهتر کار می‌کنم، قبول کرد که به عنوان دفاع راست بازی کنم. لوکا به جوانان فرصت می‌داد و برایش فرقی نمی‌کرد که جوان در زمین باشد یا با تجربه اما ما در زمان او به دلیل اخلاق تندش با استرس تمرین می‌کردیم و الان با حضور کرانچار شرایط خوبی بر تیم حاکم است.

این مدافع سپاهان در مورد احتمال قهرمانی‌اش در لیگ برتر هم اضافه می‌کند: ما کاری به بقیه تیم‌ها نداریم چون همه چیز دست خودمان است و می‌خواهیم در بازی‌های آینده خودمان ببریم و کاری نداریم که بقیه چه کار می‌کنند.