حسین فرکی در مورد بازی روز شنبه با شاهین بوشهر گفت: همه چیز خوب است و بازیکنان پس از استراحتی که داشتند با انگیزه در تمرینات حاضر شدند. ما هم آنها را نه فقط برای بازی با شاهین که برای 6 بازی باقی مانده تا پایان لیگ توجیه کردیم.
وی ادامه داد: نفت اکنون در جایگاه پنجم جدول است و از استقلال سپاهان و تراکتورسازی فاصله گرفته است. با این حال با تیم‌های صبا، ذوب آهن و فولاد برای رسیدن به رده چهارم رقابت داریم. بعد از بازی با شاهین باید با شهرداری تبریز بازی کنیم؛ دو تیمی که در خطر سقوط قرار دارند و بازی با چنین تیم‌هایی ساده نیست.

فرکی تصریح کرد: فصل گذشته در بوشهر و در آخرین ثانیه‌ها با پیروزی مقابل شاهین در لیگ برتر ماندنی شدیم. من شاهین و مردم خوب بوشهر و فوتبالدوستان خونگرم این استان را دوست دارم و همواره برایشان احترام قائلم. شاهین تاریخچه پرباری در فوتبال ما دارد. جایگاه این تیم در جدول شایسته آنها نیست و وقتی اتفاق‌های این باشگاه را می‌شنوم نگران می‌شوم زیرا می‌دانم بوشهری‌ها چقدر این تیم را دوست دارند.
سرمربی نفت در مورد وضعیت آشفته شاهین عنوان کرد: این شرایط خوبی برای ما نیست. می‌دانیم آنها مشکلات فراوانی دارند اما این دلیل نمی‌شود که نسبت به این مسابقه بی‌تفاوت باشند. شاهین در حال حاضر وضعیتی دارد که فصل گذشته ما در جدول داشتیم و می‌دانم بازیکنان این تیم به خاطر مردم بوشهر با تمام توان بازی خواهند کرد. وضعیت ما منظم‌تر است و استرس سقوط هم نداریم. با این حال مردانه و محکم برای گرفتن هر 3 امتیاز برابر شاهین بازی می‌کنیم.
وی افزود: اگر چه شاهین تمرین کمی داشته و مشکلات فراوانی دارد اما شک ندارم بازیکنان این تیم با انگیزه فراوان کمبود تمرین را جبران می‌کنند تا 3 امتیاز بازی را بگیرند و از سقوط نجات پیدا کنند.
فرکی در مورد اینکه فصل آینده با باشگاه نفت همکاری خواهد کرد یا نه گفت: مسئولان باشگاه به من اعلام کردند برای فصل آینده برنامه ریزی داشته باشیم اما در این فوتبال خیلی نمی‌توان به آینده خوشبین بود. هر چند من نفت را دوست دارم و اگر قرار باشد ادامه کار بدهیم اولویت من نفت است. این تیم 2 سال حضور در لیگ برتر را تجربه کرده و من هم دوست دارم دینم را به نفت ادا کنم اما امیدوارم وضعیت بر خلاف دو دوره قبل باشد و بدون شتاب و عجله کار اساسی انجام دهیم.