فرهاد پورغلامی پس از شکست4 بر 3 مقابل سپاهان اظهار داشت: شروع بدی داشتیم و تیم حریف توانست در 15 دقیقه سه گل به ما بزند و ما در این دقایق در کار دفاعی خوب نبودیم البته بازیکنان زحمت خود را کشیدند و ما توانستیم بازگردیم و این مسئله مقابل تیمی مثل سپاهان که پر مهره است حائز اهمیت است و بچه‌ها کار بزرگی انجام دادند.
وی افزود: من بین نیمه به بازیکنان گفتم باید هوشیار‌تر باشند اما روی عدم تمرکز در شروع نیمه دوم از راه دور گل خوردیم.
سپاهان از موقعیت‌هایش به نحو احسن استفاده کرد اما نیمه دوم کاملا در اختیار ما بود در هر صورت فکر می‌کنم نتیجه مساوی می‌توانست عادلانه‌تر باشد و از هواداران تشکر می‌کنم که امروز از ما حمایت کردند اما کار ما در ادامه راه سخت‌تر شد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مسائل مالی ملوان حل شد یا خیر عنوان کرد: هیچ اتفاقی به لحاظ مالی اتفاق نیفتاده و همه چیز به منوال سابق است.
پورغلامی در پاسخ به این سوال اکنون مسئول ملوان چه کسی است، گفت: این سؤال را باید از باشگاه بپرسید ما هم مثل شما نمی‌دانیم. حتی وقتی می‌خواستیم به تهران بیاییم کسی نبود؛ ما هم سرگردانیم.

وی درباره داوری جهان‌بازی در بازی امروز اظهار داشت: ما از داوری آقای جهان‌بازی در چند مسابقه متضرر شدیم حتی در بازی با شاهین بوشهر که یک پنالتی برای ما نگرفت محروم شد هر وقت جهان‌بازی برای ما داوری کرده خوب نبوده و ما بیشتر از این هم نمی‌توانیم گلایه کنیم اما این فصل از داوری‌های او متضرر شدیم.
وی در این باره که باشگاهی مثل ملوان مسئولی ندارد که به این گونه مسائل رسیدگی کند گفت: متأسفانه ساختار باشگاه ملوان عوض نشده در حالیکه این باشگاه نیاز به یک فکر و خون تازه دارد اگر قرار باشد به طور سنتی کار کنیم به جایی نمی‌رسیم.
وی در ادامه با اشاره به ناداوری‌ در بازی‌های گذشته بخصوص قضاوت محسن قهرمانی گفت: ملوان مثل گوشت قربانی است هر کاری بخواهند روی آن انجام می‌دهند شما دیدید که قهرمانی چطور برای ما سوت زد اما می‌خواهم بدانم کمیته داوران چه عکس‌العملی نشان داد حتی بازی راه‌آهن را هم به او سپردند ما چون پشتوانه نداریم چنین اتفاقاتی می‌افتد وقتی پشتوانه نداشته باشی همه جوره روی سرت خراب می‌شوند. مثلا می‌گویند تماشاگر به محسن قهرمانی توهین کرد که اولا کسی با او نبود در ثانی اگر هم توهینی شده تیم چرا باید ضرر کند؟