هریستو استویچکف در گفت‌‌وگویی با کانال پلاس اظهار داشت: حتم دارم بارسا در سایه برتری فنی و روحی می تواند بر مادرید غلبه کند. به نظرم بارسا اگر می خواهد در فینال از سد حریف احتمالی مثل رئال بگذرد، باز هم باید در لالیگا فشار بیاورد و بتازد تا مادریدی ‌ها عصبی تر شوند، آن وقت راه غلبه بر آنها در بازی نهایی هموارتر از قبل خواهد بود.
این چهره که اکنون به عنوان کارشناس تلویزیونی و گزارشگر فعالیت می کند، در سال های 1990 تا 1995 برای بارسا به عنوان بازیکن به میدان رفت و افتخارآفرینی کرد.
ستاره بلغارستانی ادامه داد: با توجه به پتانسیل موجود نزد بارسا و رئال مادرید، گمان نمی کنم که راهیابی این دو تیم تا به مرحله نیمه نهایی اتفاقی باشد. بارسا تیمی است که فصل قبل با درخشش بسیار مقام قهرمانی همین پیکارها را در اختیار داشت. رئال مادرید با استفاده از ستارگان توانمند و پرتعداد، گروهی یکپارچه نشان داده که از قدرت بسیار زیادی برخوردار است. در مقام مقایسه توان این تیم از بزرگان قاره بالاتر بوده است.
وی در این گفت‌وگو به نکات دیگری اشاره کرد که اظهارات وی را در زیر می‌خوانیم:
*آقای استویچکف، حضور دو تیم قدرتمند فوتبال باشگاهی اسپانیا در جمع 4 تیم پایانی لیگ قهرمانان از نظر شما اتفاقی نیست؟
با توجه به پتانسیل موجود در این دو تیم ، گمان نمی کنم که راهیابی این دو تیم تا به این مرحله اتفاقی باشد. بارسا تیمی است که فصل قبل با درخشش بسیار مقام قهرمانی همین پیکارها را در اختیار گرفت. رئال مادرید با استفاده از ستارگان توانمند و پرتعداد، گروهی یکپارچه نشان داده که از قدرت بسیار زیادی برخوردار است. در مقام مقایسه توان این تیم از بزرگان قاره بالاتر است.

*اما همین گروه یکپارچه و قدرتمند در هفته‌های اخیر در پیکارهای داخلی دچار افت شده!
این موضوع چیزی غیر عادی نیست. در همه نقاط دنیا و در تمام لیگ ها از این گونه اتفاقات می افتد. در ایتالیا و چند لیگ درجه اول اروپایی که این رقابت فشرده‌تر نیز است؛ پس احتمال وقوع آن بیشتر است.

*با توجه به شناختی که از لالیگا و دو تیم دارید، علت کاهش اختلاف 10 امتیازی تا 4 امتیاز را درچه می دانید؟
اوج گیری مجدد بارسا. بازیکنان بارسا در چند هفته گذشته به نظرم در حال و هوای گذشته ظاهر شده اند...

*تنها به خاطر جدیت بارسا، این فاصله برداشته شده است؟
بله. وقتی بارسا به اندازه‌های گذشته‌اش نزدیک شد و رگه‌های از بازی با کیفیت و خوب گذشته را در زمین نمایش داد، دیدیم چطوری رئالی‌ها عصبی شدند. برای من عجیب بود که دیدم حتی کادر فنی هم تحت تاثیر چنین فضایی قرار گرفتند. این موضوع در کنار افزایش قدرت بارسا، کمک کرد تا فاصله کاهش یابد.

*به این ترتیب سرنوشت خوشی را برای بارسا در پایان فصل خوشبین هستید؟
بله، بسیار زیاد. در لالیگا رئالی ها یک بازی هولناک در نیوکمپ با بارسا در پیش خواهند داشت. جدالی که به نظرم سرنوشت قهرمانی فصل را در لالیگا در پایان فصل جاری تغییر خواهد داد.

*...و در لیگ قهرمانان اروپا چه اتفاقی خواهد افتاد؟
در فوتبال حرفه‌ای نمی توان تیمی را از پیش بازنده یا برنده دانست. اما من با در نظرگرفتن قابلیت های بارسا و چلسی، معتقدم بارسلونا فینالیست خواهد شد. در دیدار دیگر مرحله نیمه نهایی نیز باید ابتدا شاهد رویارویی رئال مادرید و بایرن باشیم.

*پیش بینی شما در مورد مصاف دو حریف اسپانیایی و آلمانی چیست؟
به نظرم مادریدی‌ها در مجموع بر بایرن غلبه می کنند و فینال لیگ قهرمانان، تمام اسپانیایی خواهد شد.

*آن‌وقت سرنوشت قهرمانی بهترین و مهم‌ترین جام باشگاهی اروپا میان بارسا و رئال چه خواهد شد؟
در آن‌صورت حتم دارم بارسا در سایه برتری فنی و روحی می تواند بر مادرید غلبه کند. به نظرم بارسا اگر می خواهد در فینال از سد حریف احتمالی مثل رئال بگذرد، بازهم باید در لالیگا فشار بیاورد تا مادریدی ‌ها عصبی تر شوند. آن‌وقت راه غلبه بر آنها در بازی نهایی هموارتر از قبل خواهد بود.