پرويز مظلومي پس از تمرين امروز استقلال در خصوص شرايط اين تيم گفت: بازي استقلال و شاهين براي هر دو تيم حساس است و هر دو تيم محکوم به پيروزي هستند. دوست نداشتيم شاهين را در چنين شرايطي ببينيم آنها هواداران پرشوري دارند و تيم خوبي هستند و اتفاقات باعث شده به اينجا برسند. آنها در بازي فينال جام حذفي هم ما را اذيت کردند و ما در پنالتي اين تيمرا برديم. اميدوارم فردا بازي خوبي شود و هر تيمي که حقش هست به پيروزي برسد.

وي افزود: براي رسيدن به قهرماني 4 فينال را پيش رو داريم. از امارات نرسيده بايد بازي کنيم و اين کار استقلال را دشوار مي‌کند هرچند که بازيکنان انگيزه بالايي دارند و تلاش مي‌کنيم 3 امتياز را به دست آوريم.

مظلومي با انتقاد از برگزاري بازي‌هاي استقلال هر 4 روز يک بار تاکيد کرد: روز گذشته ساعت 4 صبح به تهران رسيديم و چون بچه‌ها خسته بودند به آنها استراحت داديم و امروز هم تمرين سبکي انجام داديم. آقاياني که برنامه‌ريزي ليگ را انجام دادند بايد شرايط تيمي مثل استقلال را درک مي‌کردند. آن وقت مي‌گويند چرا تيم‌هاي ايراني در آسيا افت مي‌کنند و يا مي‌گويند مظلومي بهانه مي‌آورد.

وي افزود: سپاهان و پرسپوليس دو هفته است که بازي‌هايشان فشرده شده و صدايشان در آمده اما من 3 ماه درگير اين مسئله بودم و تا اينجا بازيکنان خود را حفظ کرده‌ايم و نتايج خوبي گرفته‌ايم. اعتراض هم بي‌فايده است تيم‌هاي ديگر راحت روز بازي خود را و ورزشگاه را جابه‌جا مي‌کنند اما ما که از امارات برگشتيم و تقاضا کرديم يک روز بازيمان به تعويق بيفتد قبول نکردند.

مظلومي در پاسخ به اين سوال که آيا از روند استقلال در آسيا راضي است گفت: مقابل الجزيره به خصوص در نيمه اول برنامه‌اي که داشتيم به خوبي اجرا کرديم و با حوصله و منطقي حمله مي‌کرديم. به خوبي اين تيم را پرس کرديم اما در نيمه دوم هوا سنگين شد و بچه‌ها به لحاظ نفسي کم آوردند. گل را هم از روي اتفاق خورديم. چنين گلي بي‌سابقه بود اما با تعويض‌هاي خوبي که انجام شد دوباره کنترل بازي را به دست گرفتيم.

سرمربي استقلال گفت:‌ از روند تيم راضي هستم. نتيجه‌اي که ما در تهران مقابل الجزيره گرفتيم کارمان را سخت کرد و نبايد اين مسابقه را مي‌باختيم. توان بردن الجزيره را داشتيم. در اين مسابقه 12 موقعيت گل داشتيم اما بچه‌ها در بازي مقابل الريان تلافي مي‌کنند و صعود دست خودمان است.

مظلومي در خصوص اعتراض برخي از بازيکنان نيمکت نشين اين تيم از جمله جواد شيرزاد اظهار داشت: در تمام دنيا اينطور است که نفرات اصلي مشخص هستند. ما در اين پست بازيکنان خوبي مثل ميثم حسيني را داريم و گاهي اوقات از امير‌آبادي استفاده مي‌کنيم و وقتي آنها خوب کار مي‌کنند نياز به تغيير نيست. گاهي از من انتقاد مي‌کنند که چرا به ترکيب تيم دست مي‌زنم. ما به جواد هم فرصت داده‌ايم و او استفاده کرده است.

وي تاکيد کرد: کادر فني شرايط بازيکنان را بررسي مي‌کند و با توجه به توانايي بازيکنان و شرايط مسابقه دست به انتخاب مي‌زند. جواد شيرزاد و يا حتي ميلاد ميداودي بازيکنان توانايي هستند اما ما در مقاطعي که لازمشان داشته‌ايم از آنها استفاده کرديم. ميلاد ميداودي تا همين چند هفته پيش مرتب بازي مي‌کرد.

وي تصريح کرد: بازيکنان فعلي ما که در ترکيب قرار مي‌گيرند خوب کار مي‌کنند و اين يک چيز طبيعي است. همه بازيکنان استقلال توانا هستند و اگر غير از اين بود آنها را به استقلال نمي‌آورديم اما آنچه که فعلا مي‌خواهيم اين بازيکنان انجام مي‌دهند. جباري هم مقابل الجزيره قدرت بدني کم آورد و احساس کردم که بايد چند جلسه با مولايي بدنساز تيم تمرين کند.

مظلومي در خصوص اينکه چرا با همزماني بازي‌هاي 3 تيم مدعي قهرماني مخالف است گفت: من مخالف همزماني برگزاري بازي نيستم اما حرفم اين است تراکتور‌سازي که مثل استقلال، پرسپوليس و سپاهان در آسيا نيست. آنها هفته قبل بازي کردند و اکنون هم يک روز بازيشان عقب افتاده است. شرايط اين تيم با شرايط 3 تيمي که در ليگ قهرمانان آسيا هستند فرق مي‌کند. از سازمان ليگ توقع داريم شرايط 3 تيم آسيايي را بيشتر درک کند. شرايط بايد براي همه تيم‌ها مساوي باشد. چرا ما بايد 4 روز يک بار بازي کنيم اما تراکتور‌سازي 10 روز يک بار؟ اين چه عدالتي است؟

سرمربي استقلال با اشاره به اينکه اعتراض اصلي را به کنفدراسيون فوتبال آسيا دارد گفت: فدراسيون فوتبال بايد اين اعتراض را پيگير باشد. برنامه‌ريزي کنفدراسيون فوتبال آسيا براي ليگ قهرمانان براساس ليگ کره و ژاپن است. آنها تازه قرار است ليگشان آغاز شود و حضور در ليگ قهرمانان آسيا براي آنها جنبه تدارکاتي دارد اما در غرب آسيا مسابقات ليگ رو به پايان است و تيم‌ها با خستگي و فرسودگي ليگ قهرمانان را شروع مي‌کنند.

وي ادامه داد: بازي‌هاي شرق آسيا هم بايد مثل ما برگزار شود. يکي از دلايل باخت تيم‌هاي ايراني در ليگ قهرمانان آسيا همين مورد است و ما نبايد به دنبال چيز ديگري بگرديم. فدراسيون فوتبال بايد حق تيم‌هاي ايراني را بگيرد.

مظلومي در پاسخ به اين سوال که استقلال چقدر شانس صعود به مرحله بعد را دارد گفت: مطمئن باشيد که استقلال صعود مي‌کند و از هواداران مي‌خواهم مقابل الريان استقلال را حمايت کنند.

وي در خصوص اينکه کي‌روش اعلام کرده برنامه دادن به بازيکن استقلال درست و حرفه‌اي بوده است گفت: ما برنامه خود را با پزشک خودمان هماهنگ مي‌کنيم. نظر کي‌روش محترم است اما استقلال باشگاه بزرگي است و ديديد که تصميمي که ما گرفتيم درست بود و اتفاقي نيفتاد.