امير عابديني در خصوص آخرين وضعيت باشگاه‌هاي داماش گيلان و گهر زاگرس دورود ضمن بيان مطلب فوق گفت: با وجود شايعاتي که در خصوص پيدا شدن خريدار براي باشگاه داماش و همچنين مذاکره ما با مربيان مختلف مطرح مي‌شود هيچکدام از اين موضوعات صحت ندارد، چون هنوز خريداري براي باشگاه داماش پيدا نشده است!

وي افزود: هر خريداري پا پيش مي‌گذارد دو دو تا چهارتا مي‌کند و مي‌بيند که هيچ تسهيلاتي به وي تعلق نمي‌گيرد و از سوي ديگر اجازه ندارد تيم را از شهرستان بيرون ببرد. علاوه بر اينها، باشگاه داماش چهار ميليارد بدهي دارد که بايد توسط خريدار آن فوري پرداخت شود و خريداري که براي فصل آينده تيم ببندد و هزينه کند حداقل بايد 10 ميليارد تومان روي ميزش تا پايان فصل داشته باشد.

مديرعامل باشگاه داماش تاکيد کرد: علاوه بر اين موارد 6 ميليارد تومان نيز براي خريد امتياز تيم در نظر بگيريد که در مجموع، اين هزينه بالغ بر 20 ميليارد مي‌شود. ضمن اينکه مالياتي را که خريدار بايد بپردازد را نيز نبايد فراموش کنيد. با اين شرايط فکر مي‌کنيد چه کسي براي خريد امتياز باشگاه پا پيش مي‌گذرد؟

وي در پاسخ به اين پرسش که "جدي‌ترين پيشنهاد رسمي به شما براي خريد امتياز باشگاه داماش چقدر بوده است؟"، گفت: جدي‌ترين پيشنهاد خريد امتياز داماش چهار ميليارد تومان بوده است. ما با آن خريدار شرط کرده‌ايم که چهار ميليارد بدهي باشگاه را نيز بپردازد و تيم را از استان گيلان خارج نکند.

عابديني خاطر نشان کرد: متاسفانه در خصوص اين انتقال به دليل مشکلاتي که براي واگذاري امتياز داماش وجود دارد آنقدر معطل کرديم که فروش امتياز باشگاه صورت نگرفت. در همين خصوص مسئولان قضايي اعلام کردند که ابتدا بايد از مالک مجوزي براي فروش گرفته شود که همين موضوع دو ماه طول کشيد و اخيراً اين مجوز صادر شده است. بر اساس اين مجوز هنگامي که ما با نمايندگان مالک باشگاه داماش براي انتقال امتياز تيم مذاکره مي‌کنيم آنها مي‌گويند ما اختياري نداريم!

عابديني تاکيد کرد: به استناد اساسنامه باشگاه داماش، من نيز مي‌توانم امتياز تيم را بفروشم اما متاسفانه اجازه تصميم گيري و اختيار در اين خصوص به من نمي‌دهند. اي کاش آقايان براي رهايي از اين بلاتکليفي اجازه دهند من امتياز تيم را بفروشم بعد مي‌توانند تا 40 سال در خصوص فروش اين امتياز مرا مورد حسابرسي قرار دهند.

وي با تاکيد بر اينکه در حال حاضر تکليف سرمربي و تمرينات تيم داماش گيلان معلوم نيست، اظهار داشت: در شرايط فعلي جدايي جهانگيرعسکري، ميلاد زنيدپور، محمد غلامي و محمد محمدي از تيم داماش قطعي شده و اگر تا هفته آينده تکليف ساير بازيکنان را مشخص نکنيم آنها نيز جدا خواهند شد. با اين شرايط رويم نمي‌شود که با هيچ مربي براي هدايت داماش در فصل آينده رقابت‌هاي ليگ برتر حرف بزنم.

مديرعامل باشگاه داماش تاکيد کرد:‌ اگر تا پايان هفته تکليفم مشخص نشود به طور رسمي از مديرعاملي باشگاه داماش کناره گيري خواهم کرد و ديگر هيچ مسئوليتي را قبول نمي‌کنم.

عابديني در پاسخ به اين پرسش که آيا امتياز تيم گهر نيز واگذار مي‌شود، گفت: متاسفانه بضاعت شهر دورود براي تيمداري در رقابت‌هاي ليگ برتر خيلي ضعيف است و بايد براي ارتقاي اين بضاعت همه مسئولين استان دست به کار شوند. بهتر است مسئولان استان به جاي شعار دادن کار عملياتي را شروع کنند چون زمان زيادي در اختيار ندارند و اگر دير شود حتي امتياز تيم را هم نمي‌شود واگذار کرد.

وي در خاتمه تاکيد کرد: من مسئوليتم را در قبال تيم گهر انجام دادم و ديگر هيچ کاري به اين باشگاه ندارم.