علي فتح‌الله‌زاده که اين روزها درگير فصل نقل و انتقالات است در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص آخرين وضعيت نقل و انتقالات اين باشگاه صحبت‌هايي را انجام داد که متن آن را در زير مي‌خوانيد.

* پرسپوليسي‌ها با جذب نفرات جديد کري خواني را براي شما آغاز کرده‌اند.

ما که کارهايمان را انجام داديم و از 7 نفري که قلعه‌نويي مي‌خواست 6 نفر را به خدمت گرفتيم. خوشبختانه اسير جو و شانتاژ نشديم و با ديد فني که قلعه‌نويي داشت با بازيکنان مدنظر وارد مذاکره شديم. فقط مانده بازيکنان خارجي که در جذب آنها بايد دقت کنيم.

* رسما با چه بازيکناني قرارداد بستيد؟

ميثم بائو، هاشم بيک‌زاده، قاسم دهنوي، امين منوچهري و سياوش اکبرپور نفراتي هستند که با ما قرارداد امضا کردند. اميرحسين صادقي و کريم انصاري‌فرد روز يکشنبه با ما توافق نهايي خواهند کردو قرارداد مي‌بندند.

* انصاري‌فرد مشتريان زيادي دارد، آيا واقعا او استقلالي شده است؟

از نظر من او بالاي 90 درصد استقلالي است. انصاري‌فرد کسي است که روي حرفش مي‌ماند. ما امسال خوب و منطقي وارد يارگيري شديم و بازيکناني مثل ميداودي، عمران‌زاده و برهاني بازيکنان آزاد بودند که با آنها تمديد کرديم. يادتان باشد که تمديد کردن با بازيکنان آزاد کار راحتي نيست.

* ماجراي طلب 880 ميليوني هنکه چيست؟

مگر ما چقدر با هنکه قرارداد بسته بوديم که حالا اين رقم را به او بدهکار باشيم. آنهايي که اين مطلب را نوشتند اطلاع دقيقي نداشتند و بايد در خصوص اين مطالب‌شان پاسخگو باشند. کل قرارداد هنکه يک سوم عدد منتشر شده نيست. 50 هزار يورو از طلب ايشان باقي مانده که اين مبلغ را نگه داشتيم تا مفاد قراردادش را ريز به ريز چک کنيم و با او تسويه حساب انجام دهيم.

* گمالوويچ چطور؟ ظاهرا استقلال به خاطر او با دردسر کسر امتياز مواجه مي‌شود؟

در مورد او بايد بگويم که مطالباتش مربوط به دوره‌هاي مديريت قبل است. من به ايشان گفتم چون در قراردادش رقم ماليات او و اينکه آيا ما بايد اين رقم را پرداخت کنيم، گنجانده نشده، خواستم از مديريت وقت تائيديه بگيرد و حالا من بايد از منافع باشگاه استقلال دفاع کنم. من که نمي‌دانم مفاد قرارداد گمالوويچ در آن دوره با باشگاه استقلال چه بوده است، پس پرداخت چنين پولي نياز به تائيديه دارد.

* اين روزها شايعات زيادي پيرامون تغيير نظري جويباري و جايگزيني او به گوش مي‌رسد. آيا در چارت اداري سازمان تغييراتي ايجاد شده؟

ما هنوز به سيستم اداري وارد نشديم و فقط ميرشاد ماجدي را به عنوان سرپرست تيم انتخاب کرديم. حکم منصور پورحيدري را نيز به عنوان مدير و رئيس کميته فني به او ابلاغ خواهيم کرد.

* چطور شد که سيد جلال حسيني به پرسپوليس رفت. آيا با نفراتي که پرسپوليس گرفته در نقل و انتقالات مقابل اين تيم نباختيد؟

شما مجموع تيم ما را در نظر بگيريد. به استقلالي که برهاني‌، ‌ميداودي،‌ رحمتي، حيدري، تيموريان و ... را دارد؛ بائو، اکبرپور، بيگ‌زاده، دهنوي و منوچهري را اضافه کنيد. آنوقت متوجه مي‌شويد که کدام تيم برده اما بحث من برد و باخت نيست و ديديد که همان تيم سال گذشته قهرمان جام حذفي شد.

من از ديدگاه امير قلعه‌نويي خيلي خوشم آمد که به دنبال سر و صدا نبود و فقط نفرات مدنظر تاکتيکش را مي‌خواست. کاري به پرسپوليس نداريم و من به رويانيان تبريک مي‌گويم که تيم خوبي بست و انصافا سال گذشته سختي زياد کشيد اما مطمئن باشيد امسال استقلال از مدعيان اصلي قهرماني است.

* ظاهرا تمرينات از يکشنبه آغاز مي‌شود؟

قرار است تمرينات در کمپ باشگاه که به نام حجازي آغاز شود و من از روز سه‌شنبه دفترم را در ساختمان سعادت آباد به کمپ استقلال منتقل مي‌کنم که کارهاي اداري در آنجا صورت گيرد.

* حتما خبر داريد که منتظري و جباري مصدوم شدند و کي‌روش اعلام کرده به تذکراتش در مورد مجتبي جباري و مصدوميت او توجهي نشده بود.

مصدوميت اين دو بازيکن چندان جدي نيست اما اگر نظر کي‌روش اين است بهتر است ايشان ليست بدهد و ما بازيکنان مدنظر او را به خدمت بگيريم، کادو پيچ کنيم و تحويلش بدهيم. ما پول مي‌دهيم که آنها استفاده کنند؟ ما پول پرداخت مي‌کنيم که خودمان استفاده کنيم. آقاي کي‌روش! سؤال من از شما اين است شما که چنين توصيه‌هايي مي‌کنيد چرا وقتي در بازي با ازبکستان منتظري در نيمه اول آسيب ديد و همسترينگ او پاره شد، با روش طب سنتي روي او کار کرديد و در نيمه دوم به او بازي داديد.

به کادر پزشکي تيم ملي بگوييد که پاسخ ما را بدهند. چون آنها مي‌دانند طب سوزني در اين شرايط غلط است. بهتر است کي‌روش کار خودش را انجام دهد و من هم به او احترام مي‌گذارم و همانطور که ديديد تا به امروز استقلالي‌ها عصاي دست او بودند ولي انتظار دارم در حد تيم ملي صحبت کند.

* تکليف ساموئل و يرکوويچ چه مي‌شود؟

يرکوويچ از جمع ما جدا شد اما ساموئل را مي‌خواهيم که رقمش براي ما قابل قبول نبود. اگر رقمش را پايين بياورد با او مي‌بنديم والا او هم از جمع ما جدا مي‌شود.

* تکليف ليست مازاد چه شد؟

ليست مازاد را در اختيار داريم و به بازيکناني که نياز نداريم ابلاغ کرديم اما اين مسئله را رسانه‌اي نکرديم چون در اين صورت ممکن است در فصل نقل و انتقالات به اين بازيکنان براي بستن قرارداد با تيم جديد آسيب برسد، از همين رو ضمن تشکر از همه آنها به خودشان ابلاغ کرديم که مي‌توانند از جمع ما جدا شوند.
فتح‌الله‌زاده : بدون سروصدا کار مي‌کنيم