نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: دعاهاي ائمه معصومين (ع) هنگام رويت هلال ماه مبارك رمضان

مدیر بازنشسته

Smile دعاهاي ائمه معصومين (ع) هنگام رويت هلال ماه مبارك رمضان

« بسم الله الرَّحمن الرَّحيم »

« دعاى پيامبر (ص) هنگام رويت هلال ماه رمضان »

شيخ صدوق ( عليه الرحمه )
    در كتاب من لا يحضره الفقيه آورده است :

و كان
    رسول الله صلى الله عليه و آله اذا اهل هلال شهر رمضان استقبل القبلة و رفع يديه و قال:

«اللهم اهله علينا بالامن و الايمان ، و السلامة و الاسلام ، و العافية المجللة و الرزق الواسع ، و دفع الاسقام ،

اللهم ارزقنا صيامه و قيامه و تلاوة القرآن فيه ، و سلمه لنا ، و تسلمه منا و سلمنا فيه ‏»
    (1)

رسول الله (صلى الله عليه و آله ) هنگام رويت هلال ماه مبارك رمضان ، رو به قبله مى‏نمود و دستهاى مباركش را بلند مى‏كردند و مى فرمودند :

« پروردگارا اين ماه را بر ما نو گردان به امن و امان ، و سلامتى و اسلام ، و تندرستى شايان تشكر ، و روزى فراخ ،

و بر طرف ساختن دردها و ناملايمات ، بار پروردگارا روزى كن ما را روزه و قيام براى عبادت ، و تلاوت قرآن در اين ماه ،

و او را براى ما سالم و تمام گردان، و او را از ما سالم بدار، و ما را در اين ماه سالم و تندرست فرما . »

1- من لا يحضره الفقيه، ج 2، ص 100.

مدیر بازنشسته

« دعاى امام على(ع ) هنگام رؤيت هلال ماه رمضان »

امير المؤمنين (عليه السلام) مى‏فرمايند:

آنگاه كه ديدى هلال ( ماه رمضان ) را فلا تبرح ، خشم نگير و عصبانى نشو ، و

« قل اللهم انى اسالك خير هذا الشهر ، و فتحه و نوره ، و نصره ،و بركته ، و طهوره ، و رزقه ،

و اسئلك خير ما فيه و خير ما بعده ، و اعوذ بك من شر ما فيه و ما بعده، اللهم ادخله علينا

بالامن و الايمان، و السلامة و الاسلام، و البركة و التقوى، و التوفيق لما تحب و ترضى ‏»
    (2)

« و بگو بار پروردگارا خير و خوبى در اين ماه را از تو مى‏خواهم و همچنين فتح و پيروزى (بر شيطان) و نورانيت،

و يارى (بر روزه‏دارى) و بركت و طهارت، و روزى اين ماه را از تو مى‏طلبم، و از تو خير آنچه در اين ماه هست و

بعد از ماه مسئلت مى‏نمايم، و به تو پناه مى‏آورم از شر و بدى آنچه در اين ماه مى‏باشد، و آنچه بعد از آن است،

بار پروردگارا اين ماه را با امن و امان و ايمان به تو و سلامت نفس و نعمت اسلام، و بركت و تقوى و توفيق يافتن

به آنچه تو دوست مى‏دارى و راضى مى‏گردى بر ما وارد گردان (كه همه اوصاف شايسته را در اين ماه داشته باشيم) . »

2- من لا يحضره الفقيه، ج 2، ص 100.

کلمات کلیدی این موضوع