نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: دعاهاي مجرب و اثرات آن

مدیر بازنشسته

Smile دعاهاي مجرب و اثرات آن

« بسم الله الرّحمن الرّحیم »

دعاء بجهت زنده شدن دل

شخصى در خواب حضرت پيغمبر صلى الله عليه و آله را ديد و از آن حضرت خواست كه

مرا دعائى تعليــم فرمائيد كه دلم را زنده گرداند حضرت اين كلمات را تعليم او فرمــود:

يا حَىُّ يا قَيُّومُ يا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ اَسْئَلُكَ اَنْ تُحْيِىَ قَلْبى اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍوَ آلِ مُحَمَّـدٍ

اى زنده اى پاينده اى كه نيست معبودى جز تو از تو خواهم كه زنده گردانى دلم راخدايا

درود فرست بر محمّد و خاندانش.
    سه مرتبه اين كلمات را خواندم ؛ خدا قلبم را زنده کرد.

مدیر بازنشسته

« بسم الله الرّحمن الرّحيم »

دعاى اداء دين

نقل است از كتاب نثر اللّئالى تاليف سيّد سعيد علىّ بن فضل اللَّه الحسينى راونـدى كه

مــردى به حضرت عيـسى بن مريـم عليه السلام شكايت كرد از ديــن خود فرمــود بگـو :

اَللّهُمَّ يا فارِجَ الْهَمِّ وَ مُنَفِّسَ الغَمِّ وَ مُذْهِبَ الاَْحْزانِ وَ مُجيبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرِّينَ يا رَحْمنَ الدُّنْيا

وَالاْخِرَةِ وَ رَحيــمَهُما اَنْتَ رَحْمنى وَ رَحْمنُ كُلِّ شَىْءٍ فَارْحَمْنى رَحْمَةً تُغْنينى بِها عَـنْ رَحْمَةِ

مَنْ سِواكَ وَ تَقْضى بِها عَنِّى الدَّيْن.
    خدايا اى زداينده اندوه و اى غمگشا و اى بَرَنده گرفتگيهاى

دل و اجابت كننده دعاى درماندگان. اى بخشاينده ی دنيــا و آخرت و مـهرورز در آن دو . تويـى

بخشاينده ی من و بخشنده ی هر چيز . پس با من مهر كن مهرى كه بى نيازم كنى ازمهر ديگران

و بپردازى ازمن.بدهيم را
    .

پس هرگاه به قدر پُرى زمين ، طلا مديون باشد حق تعالى ادا فرمايد از تو...

مدیر بازنشسته

« بسم الله الرّحمن الرّحیم»

دعاى مجرّب از حضرت رسول (ص)

حضرت رسول خدا (ص) فرمود كه هر كس اين دعا را در هر صبح و شام بخواند ، موکل فرماید حق تعالى به او ،

چهار فرشــته كه او را حفظ كنند از پيش رو ، از پشت سر ، از طرف راست و از طرف چپش و در امــان خــداوند

عزّوجلّ باشد و اگر سعى كنند خلايق از جنّ و انس كه ضرر به او برسانند ، نتوانند ؛ آن دعاء اين است :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

بِسْمِ اللَّهِ خَيْرِ الاَْسْماءِ بِسْمِ اللَّهِ رَبِّ الاَْرْضِ وَ السَّمآءِ بِسْمِ اللَّهِ الَّذى لايَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ سَمُّ وَلا دآءٌ بِسْمِ اللَّهِ اَصْبَحْتُ وَ عَلَى

اللَّهِ تَوَكَّلْتُ بِسْمِ اللَّهِ عَلى قَلْبى وَ نَفْسى بِسْمِ اللَّهِ عَلى دينى وَ عَقْلى بِسْمِ اللَّهِ عَلى اَهْلى وَ مالى بِسْمِ اللَّهِ عَلى ما

اَعْطانى رَبّى بِسْمِ اللَّهِ الَّذى لايَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَىْءٌ فِى الاَْرْضِ وَ لا فِى السَّماءِ وَ هُوَ السَّميعُ الْعَليمُ اَللَّهُ اَللَّهُ رَبّى لا اُشْرِكُ

بِهِ شَيْئاً اَللَّهُ اَكْبَـرُ اَللَّهُ اَكْبَـرُ وَ اَعَزُّ وَ اَجَلُّ مِمّا اَخافُ وَ اَحْذَرُ عَزَّ جارُكَ وَ جَلَّ ثَنــاؤُكَ وَلا اِلهَ غَيْـرُكَ اَللّهُمَّ اِنّى اَعُــوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ

نَفْسـى وَ منْ شَرِّ كُلِّ سُلْـطانٍ شَديدٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ شَيْـطانٍ مَريدٍ وَ مِنْ شَرِّ كُلِّ جَبّـارٍ عَنيدٍ وَ مِنْ شَرِّ قَضآءِ السّوُءِ وَ مِنْ كُلِّ

دابَّـةٍ اَنْتَ آخِـذٌ بِناصِيَتِـها اِنَّكَ عَلى صِـراطٍ مُسْتَقيـمٍ وَ اَنْتَ عَلى كُلِّشَىْءٍ حَفيـظٌ اِنَّ وَلِيِّـىَ اللَّهُ الَّذى نَـزَّلَ الْكِتابَ وَ هُوَ يَتَوَلَّى

الصّالِحينَ فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِىَ اللَّهُ لا اِلهَ اِلاّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظيمِ.

به نام خداى بخشاينده مهربان

به نام خدا بهترين نامها ، به نام خدا پروردگار زمين و آسمان ، به نام خدايى كه زيان نرساند با بودن نام او زهرى و نه دردى،

به نام خدا صبــح كردم و بر خدا توكل كردم ، به نام خدا بر دل و جانـم ، به نام خدا بر دين و خـرَدم ، به نام خدا بر خانــدان و

داراييم، به نام خدا بر آنچه پروردگارم به من داده ، به نام خدايى كه زيان نرساند با بودن نامش چيزى در زمين و نه در آسمان

و او است شنواى دانــا. خــدا، خــدا، پروردگار من است كه شريــك نسازم با او چيــزى را ، خـدا بزرگتر است خـدا بزرگتر و

نيرومندتر و برتر است از آنچه من از آن ترسم ، پناهنده ات نيرومند و مدح و ثنايت والا است و معبـودى جز تو نيست خـدايا ،

به تو پنـاه بـرم از شر خودم و از شر هر سلـطان سرسخت و از شر هر شيـطان متمـرّد و از شر هر سركش لجـوج و از شر

پيشامد بد و از (شر) هر جُنبـنده اى كه تو اختيــارش را بدست دارى كه براستى تو به راه راستـى هستـى و تو بر هر چيــز

نگهبانى . همانا سرپرست من خدايى است كه قرآن را فرستاد ، او سرپرستى كند از شايستگان « اگر روگردان شدند »

بگو بس است مرا خدا ، معبودى جز او نيست ، بر او توكل كنم و اوست پروردگار عرش بزرگ
    ...

مدیر بازنشسته

« بسم الله الرّحمن الرّحیم»

دعاء بجهت رزق و روزی از امام صادق عليه السلام

دعاهاى وارده بجهت رزق :

اوّل از معاوية بن عمّار منقول است كه : از حضرت صادق عليه السلام در خواستم كه دعائــى مرا تعليم فرمايـــد

براى رزق . پس آن حضرت اين دعا را تعليم من فرمود و من نديدم چيزى براى زياد شدن رزق بهتر از اين فرمود بگو:

اَللّهُمَّ ارْزُقْنى مِنْ فَضْلِكَ الْواسِعِ الْحَلالِ الطَّيِّبِ رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَيِّباً

خدايا روزيم گردان از فضل وسيع و حلال و پاكيزه ات روزى وسيع حلال پاكيزه اى

بَلاغاً لِلدُّنْيا وَالاْخِرَةِ صَبّاً صَبّاً هَنيَّئاً مَري ئاً مِنْ غَيْرِ كَدٍّ وَلا مَنٍّ مِنْ اَحَدٍ مِنْ

كه رساننده دنيا و آخرت باشد ريزان ريزان گوارا دلچسب بدون رنج و بدون منت از هيچيك از

خَلْقِكَ اِلا سَعَةً مِنْ فَضْلِكَ الْواسِعِ فَاِنَّكَ قُلْتَ وَاسْئَلُوا اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ فَمِنْ

خلق خود جز فراخى از فضل وسيعت زيرا تو گفتى خدا را از فضلش درخواست كنيد پس من از

فَضْلِكَ اَسْئَلُ وَ مِنْ عَطِيَّتِكَ اَسْئَلُ وَ مِنْ يَدِكَ الْمَلاْ اَسْئَلُ

فضل تو درخواست كنم و از عطايت درخواست كنم و از دست پُرت خواستارم

ادامه دارد...

مدیر بازنشسته

« بسم الله الرّحمن الرّحیم »

دعاء بجهت رزق و روزی از امام باقر عليه السلام

دوّم از حضرت امام محمّد باقر عليه السلام مروى است كه به زيد شحّام فرمود كه :

بگو بجهت طلب روزى در سجده نماز فريضه :

يا خَيْرَ الْمَسْئُولينَ وَ يا خَيْرَ الْمُعْطينَ اُرْزُقْنى وَارْزُقْ عِيالى مِنْ

اى بهترين درخواست شدگان و اى بهترين عطاكنندگان روزى ده مرا و عيالم را از

فَضْلِكَ فَاِنَّكَ ذُوالْفَضْلِ الْعَظيمِ

فضل خود كه براستى تويى صاحب فضل بزرگ

کلمات کلیدی این موضوع