به گزارش یکی از وب سایت های کره ای، سامسونگ در تاریخ ۳۰ آگوست یعنی دقیقا یک روز مانده به شروع نمایشگاه IFA expo در شهر برلین میزبان مراسمی خواهد بود که در آن مراسم از اسمارت فون یا بهتر بگوییم فبلت گالکسی نوت ۲ خود رونمایی کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این مراسم از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه به وقت ایران آغاز خواهد شد و تنها مربوط به رونمایی و معرفی ویژگی ها و قابلیت های گالکسی نوت ۲ خواهد بود. بر اساس آخرین شایعات منتشر شده از مشخصات فنی گالکسی نوت ۲، سامسونگ از پردازنده ۴ هسته ای Exynos خود استفاده کرده و دوربینی ۱۳ مگاپیکسلی و صفحه نمایش ۵.۵ اینچی از دیگر مشخصات نوت ۲ میباشد. سیستم عامل نوت ۲ نیز همانند انتظارات اندروید ۴.۱ یا همان لوبیای ژله ای خواهد بود.

گالکسی نوت ۱ سال گذشته در جریان مراسم IFA رونمایی شد و انتظار میرفت در صورتی که به موفقیت دست یابد و سامسونگ مایل به ادامه عرضه مدل های دیگری از آن باشد، این اتفاق در سالگرد عرضه نوت ۱ روی دهد. اما با آغاز سال ۲۰۱۲ و یه نوعی تغییر در رویکرد سامسونگ و عدم رونمایی از گالکسی S3 در کنفرانس MWC و برگزاری مراسمی جداگانه، این انتظار کمرنگ تر شد و جای خود را به احتمال برگزاری مراسم ویژه این محصول داد. اتفاقی که به نظر میرسد از این به بعد برای تمامی محصولات کلیدی سامسونگ روی دهد.

تقریبا ۴۵ روز به تاریخی که سامسونگ میزبان مراسم معرفی نوت خواهد بود باقی مانده است. به نظر شما اصلی ترین دلیل موفقیت گالکسی نوت ۱ چه بود؟

Godric: شخصا و بر خلاف نظر خیلی ها، من عاشق سایز نوت هستم چون دقیقا همون چیزی هست که من نیاز دارم ، تبلت رو حتی اگر ۷ اینچی هم باشه نمیشه همیشه همراه داشت و اسمارت فون زیر ۵ اینچ هم برای استفاده زیاد و طولانی مدت مقداری مشکله (از دید شخصی) پس بهترین گزینه برای افرادی مثل من فبلت یا محصولاتی مثل نوته به همین دلیل همانطوری که ال جی اینکارو کرد امیدوارم سایر کمپانی ها هم روی به عرضه حداقل یک فبلت بیارند.

منبع : مراسم ویژه سامسونگ برای معرفی گالکسی نوت 2 smartphones