امير قلعه‌نويي پس از پيروزي يک بر صفر استقلال برابر آلومينيم هرمزگان در هفته اول ليگ برتر گفت: در ابتدا، ماه رمضان را تبريک مي‌گويم. جا دارد ابتدا، يک معذرت‌خواهي از تمام هواداران کنم و آن هم به خاطر اينکه برديم اما بد ظاهر شديم. من آمار را که نگاه کردم، 69 درصد مالکيت توپ در اختيار ما بود و خدا را شکر مي‌کنم که توانستيم 3 امتياز را کسب کنيم.

سرمربي استقلال با اشاره به بازيکنان مصدوم اين تيم، خاطرنشان کرد‌: تيم ما به دو قسمت تبديل مي‌‌شود يکسري بازيکناني که زير فشار، بدنسازي کردند و يک سري بازيکناني که دير به تيم ملحق شدند اما با اين شرايط بد نبوديم. با اين حال بايد از مردم عذرخواهي کنم. زماني عذرخواهي مي‌کنم که برده‌ايم اما اين يک واقعيت است که بد بوديم.

وي افزود: با اضافه شدن بازيکنان مصدوم و محروم بازي به بازي بهتر خواهيم شد. از تمام بازيکنان تشکر مي‌کنم. به تيم آلومينيوم هرمزگان و اکبر ميثاقيان تبريک مي‌گويم که جوانان با لياقتي را جمع کرده است. آلومينيوم در اين ديدار مستحق شکست نبود.

قلعه‌نويي خاطرنشان کرد: از کيفيت بازي راضي نيستم اما برديم و مثل اينکه خدا امسال من را بيشتر دوست دارد. مطمئن باشيد در بازي‌هاي آينده بهتر خواهيم شد.

وي در خصوص جذب جواد نکونام و فرهاد مجيدي تصريح کرد: شنبه با نکونام قرارداد خواهيم بست و در مورد مجيدي هم زماني صحبت مي‌‌کنم که تکليف‌مان نهايي شده باشد. هيچ صحبتي درباره او انجام نمي‌دهم.

قلعه‌نويي درباره اينکه فتح‌الله‌زاده و رسولي‌نژاد قرارداد با نکونام و مجيدي را تمام شده اعلام کردند، گفت: آنها مديران باشگاه هستند و اين صحبت‌ها را انجام دادند. من در مورد مجيدي زماني حرف مي‌زنم که قرارداد نهايي شده باشد.

سرمربي استقلال در خصوص جذب بازيکنان و اينکه آيا اين تيم در اين زمينه موفق‌تر بوده يا پرسپوليس، يادآور شد:‌ من مربي هستم و درست نيست که در مورد ساير تيم‌ها صحبت کنم اما آنچه که هم‌اکنون بايد بگويم اين است که از يارگيري تيم راضي هستم.

وي در خصوص عدم حضور مدير رسانه‌اي در کنار خود در نشست خبري، عنوان کرد:‌ باشگاه مدير رسانه‌اي دارد و انشاءالله در بازي‌هاي آينده در نشست حاضر خواهد شد. شايد او خسته بود که در اين نشست حاضر نشد.