رئیس پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال ضمن اعلام دلایل اصلی استعفای خود گفت: طی 24 ساعت آینده یکی دیگر از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال نیز کنار خواهد رفت و با اضافه شدن اعضای جدید ترکیب هیات مدیره باشگاه استقلال پنج نفر خواهدشد.
احمد رسولی نژاد، در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص دلایل استعفای خود از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال ضمن بیان مطلب فوق گفت: من در اردیبهشت ماه می خواستم از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال استعفا دهم اما چون بحث تعیین سرمربی و نقل و انتقالات در باشگاه استقلال مطرح بود، تصمیم خود را به تاخیر انداختم تا اینکه 40 روز پیش استعفایم را به طور کتبی تقدیم وزیر ورزش و جوانان کردم.

رسولی نژاد در همین خصوص افزود: البته بحث آغاز به کار مجلس نهم شورای اسلامی و مسئولیتی که من در این زمینه دارم نیز یکی از دلایل اصلی استعفای من از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال بود تا تمرکز بیشتری بر روی وظیفه اصلی خود یعنی معاونت حقوقی امور مجلس و هماهنگی استانها داشته باشم.

وی در همین خصوص افزود: من در استعفای خود از وزیر ورزش و جوانان خواستم که دیگر در هیات مدیره باشگاه استقلال نباشم که خوشبختانه ایشان با استعفای من موافقت کردند. البته من کماکان در کنار استقلال خواهم بود و هر کمکی که از دستم برآید به باشگاه استقلال خواهم کرد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که چقدر مشکلات مالی باشگاه استقلال و فشارهایی که در این زمینه وجود دارد برروی استعفای شما تاثیر گذاشت، تاکید کرد: مشکلات مالی باشگاه استقلال و تغییراتی که در اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال بوجود آمد به هیچ عنوان تاثیری در استعفای من نداشت و من دلایل اصلی خود را در این خصوص به شما گفتم.

وی در خصوص اعضای جدید هیات مدیره باشگاه استقلال و تغییرات بوجود آمده در هیات مدیره این باشگاه تاکید کرد: طی 24 ساعت آینده یکی دیگر از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال نیز استعفا خواهد داد و از هیات مدیره باشگاه استقلال کنار خواهد کشید کنار خواهد کشید اما در حال حاضر فقط می توانم بگویم که با اضافه شدن اعضای جدید ترکیب هیات مدیره باشگاه استقلال پنج نفر خواهدشد