نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دل‌بوسکه: بازار را نمي‌فهمم، تنها توپ را مي‌فهمم

مدیر بازنشسته
    سپاس ها
    6,137
    سپاس شده 4,760 در 3,418 پست
    نوشته های وبلاگ
    339

Icon100 دل‌بوسکه: بازار را نمي‌فهمم، تنها توپ را مي‌فهمم

دل‌بوسکه 61 ساله در سال 1984 با پيراهن رئال مادريد از بازي حرفه‌اي خداحافظي کرد اما در باشگاه ماند و مربي شد. او در گفتگو با روزنامه آس گفته کيفيت بازيکنان و مربيان رئال مادريد بود که او را به اين سطح رساند.

دل‌بوسکه گفته: «من تجارت را درک نمي‌کنم. من اين مبالغ انتقالات را درک نمي‌کنم و نمي‌دانم بازار چيست. من تنها چيزي که مي‌فهمم توپ است و اين به لطف تمام مربيان و بازيکناني است که در مادريد حضور داشته‌اند. من مانند اسفنج حرف‌هاي آنها را جذب مي‌کردم و گوش‌ها و چشمانم را به آنها مي‌دوختم.

از زماني که به عنوان بازيکن بازنشسته شدم از هر فردي که در باشگاه حضور داشته چيزهاي بسياري آموخته‌ام. افرادي مانند لئو بين‌هاکر، جان توشاک، يوپ هاينکس. تلاش کردم از تمام آنها درس بياموزم.»

دل‌بوسکه که فاتح ليگ قهرمانان، جام جهاني و يورو است گفته مي‌خواهد در پرورش جوانان هم موفق باشد: «در ابتدا تلاش کردم خرج زندگي‌ام را دربياورم و از خانواده‌ام حمايت مالي کنم. من به‌دنبال علاقه‌ام رفتم که فوتبال بود.

سپس از نظر حرفه‌اي به قهرماني‌ها با رئال مادريد رسيدم و اکنون مربي تيم ملي هستم و مي‌خواهم فوتباليست و انسان پرورش دهم.

اما بهترين لحظات کار با تيم جوانان، مشاهده تجربيات آنها و گفتگو با خانواده‌هايشان بود.»

او درباره تيم فعلي اسپانيا مي‌گويد: «من در چهره چابي يک مربي آينده را مي‌بينم. واقعا راست مي‌گويم. او در ميدان کمک مربي است و البته در بارسا هم چيزهاي بسياري آموخته. او هر چيزي که خوب بوده را ياد گرفته و پشتوانه بارسلونا است. من به کار او باور دارم. چابي قضاوت صحيحي دارد و انساني مهربان است.»

2. 2 کاربر از پست مفید ! ALi LOVE ! سپاس کرده اند .