نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: طرز تهیه قوت (ghot)

معاونت سایت

Eh طرز تهیه قوت (ghot)

یک میان وعده و یا عصرانه بسیار ساده و خوشمزه و مقوی، برای مواقعی که در خانه نان ها خشک می شوند. به جای دور ریختن این برکت سفره میشه باهاش این عصرانه رو درست کرد و لذت برد. این عصرانه یک غذای همدانی است

مواد لازم:

نان خشک شده و کوبیده شده و خرد شده (سنگک، تافتون و یا لواش)
    پنیر (فتا، لیقوان... بهتره خامه ای نباشه اما اگه نشد میشه از پنیر خامه ای هم استفاده کرد)
    سبزی خوردن خرد شده
    پیاز یا پیازچه خرد شده (من پیازچه رو ترجیح میدم)
    گردو آسیاب شده
    روغن یا کره (در اصل از روغن محلی استفاده میشه اما چون بعضی ها با بوی روغن محلی مشکل دارند میشه از روغن و یا کره استفاده کرد)
    نمک و کمی آب
    (در واقع مقدار مورد نیاز کاملا بستگی به ذائقه داره، اگر دوست دارید طعم هر کدوم غالب باشه میشه از اون ماده بیشتر استفاده کرد. فقط آب و کره باید به مقدار خیلی کم استفاده بشه. آب فقط در حد یک یا دو قاشق و به منظور اینکه مواد از حالت پودری در بیاد و کمی شکل بگیره و روغن برای اینکه خیلی خشک نباشه)

روش تهیه:
    همه مواد رو با هم قاطی کنید، روغن و نمک و آب هم بزنید، با دست ورز بدید تا یک حالت خمیری به دست بیاد و بعد به هر فرمی که دلتون میخواد سرو اش کنید. در همدان به شکل گلوله های بیضی شکل درست میشه...من خودم به صورت رولت درش اوردم و بعد برشش دادم..میشه به شکل توپ قلقلی باشه، یا به شکل مربع، یا توی قالب بریزید و لوزی برش بدید و یا هر طور که دوست دارید
    به همین سادگی
    به همین خوشمزگیش

ویرایش توسط !MAHSA! : 2013/09/18 در ساعت 15:36