نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: استبصار یکی از اهل سنت بنام الحبيب علي الجفري به اسلام واقعی

مدیر بازنشسته

Smile استبصار یکی از اهل سنت بنام الحبيب علي الجفري به اسلام واقعی

أولئك الذين هدى الله فبهداهم اقتده) الأنعام

بقیه مستبصرین را اینجا ببینید :

http://hojjah.googlepages.com/mostabserin.doc

الحمد لله الذی هدانا لهذا

مدیر بازنشسته

با سلام

کلی خبر جدید از علی الجفری :
    http://www.spoems.com/tag_الجفري.html

ضمنا تشیع دختر 19 ساله سعودی :

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

كيف الحال إن شاء الله بخــــــــير...

أول شي اقولكم كل عام وأنتو بألف خير وصحة وســــــــــــــــلامة

يشهد علي ربي ماكتبت الموضوع إلا لأني اعتبركم مثل اخواني صحيح انقطعت عن المنتدى فتره بس كان بسبب ضروف مريت فيها.

حابه أطرح عليكم مشكلتي وياريت القى منكم الحل...

أنا فتاه فـ 19 من عمري أدرس في الكليه قسم دراسات إسلاميه
    والحمدلله يارب اني دخلت هدا القسم

من أسره سنية المذهب وتقدرو تقولو شوي متشددين يعني مو مره
    المهم بعد مادخلت الكليه شفت في الكتب اللي أدرسها تناقض بين كلام مشايخهم
    وبين كلام الكتب

وكل ما ادرس شي كنت لازم ارجع للمصادر والكتب والحمدلله بعد بحثي في كتب صحيح البخاري ومسلم وأحمد ابن حنبل اللي احنا نتبعه.
    حسيت بشعور اني على خطاء ومذهبي غلط قلت هذا أكيد من الشيطان بس هذا الشعور ما يتركني احاول اتجاهله بس يرجع لي...
    جاني فضول وجلست ابحث في الفرق بين مذهب أهل السنه وبين مذهب الشيعه
    قلت لأ الناس تقول الشيعه غلط وفي النار...
    حاولت اني افتح حوار مع أهلي عن آل بيت الرسول لكن لقيت منهم الرفض
    كان جوابهم لي لاتتكلمي في الموضوع هذا بعدين الشيطان يلعب في راسك وتكفري
    وفي يوم سمعت واحد من مشايخهم يقول إن الشيعه تقول جبرائيل غلط ونزل على محمد المفروض ينزل على علي..
    وترسخت هذي المعلومه فيني راجعت كتب الشيعه ولقيت هذا الكلام كله غلط
    وطبعا هذا الكلام كله لتشويه صورة المذهب.
    وبعد كذا جلست اقراء واتعمق اكثر في المذهب..
    وجاني حلم قلت لاحد قرايبنا يفسره لي قالي انتي تفكري في موضوع في الدين جاوبته نعم
    قالي هذي بشرى لك ان اللي تفكري فيه صح ماصدقت اللي سمعته لمن قلت اللي افكر فيه قالو لي لأ غلط هذا الشي حرام.

وبعد بحثي ربي هداني وتشيعت
    وفي شهر شعبان رحت عمره ودعيت عند الكعبه يارب يارب يارب اسألك بحق قطيع رأس كربلاء اذا كانت الشيعه على حق بشرني هذا في رؤيا

ولمن رجعت المدينه والله بعد يوم او يومين جاني في الحلم واحد يمسك يدي ويقومني ويقولي بشري اللي تعرفيه بس وجهه ما اشوفه كان نور بس اشوف جسمه وحاسه في الحلم انه كان الإمام علي عليه السلام

ماتصدقون قد ايش فرحت لمن شفت الرؤيا.

والحمدلله ان ربي هدا قلبي على مذهب رسول الله وآل بيته

واللي ابغاه منكم انكم تفتحو لي قلوبكم وتتحملوني عندي لكم كم سؤال ياريت تتقبلوها مني برحابة صدر...,,

تقبلوني أخت معاكم.

برای صحبت و مکاتبه با خودش به آدرس زیر مراجعه کنید :

-

مدیر بازنشسته

وعن كيفية تحوله إلى مذهب أهل البيت (ع) والذي دعاه إلى ذلك، قال المهندس: كنت في حزب التحرير وهو حزب إسلامي بفلسطين لحوالي 17 عاماً، إلا أنني لاحظت الكثير من المشكلات التي نعاني منها، والتي لا سبيل لذكرها الآن، وفي إحدى الفترات تابعت محاضرات للشيخ حميد المهاجر على قناة الرشاد الفضائية التي كانت تبث لمدة ساعة أو ساعتين أيام عاشوراء، ولم أكن حينها أعرف شيئاً عن الحسين وأهل البيت (ع) سوى أن للحسين قصة حزينة.
    وبعد أن استمعت إلى الشيخ المهاجر وعرفت أنه يتحدث عن مظلومية الحسين (ع) أبكتني القصة كثيراً، وقد ناقشت أفراد الحزب فيها لعلنا نستفيد من ثورة الحسين (ع) فدائماً كانوا يتهربون من الحديث في هذا الشأن واتهموني بأني "رافضي"، وكانوا يقولون لي "إنها فتنة عصم الله المسلمين منها فلنعصم منها ألستنا"، وبات مجرد الحديث عن أهل البيت (ع) ممنوعاً ويثير الفتنة!

بعدها اتجهت لمتابعة محاضرات للسيد كمال الحيدري في قناة سحر الإذاعية، لقد كان يتحدث بشكل رهيب، وكان كلما سمعته ينقض لديّ أفكار بأسلوبه الفكري العقلي المقنع، لقد كنت أسجل محاضراته وأناقش بها أهلي وأفراد الحزب فلم يأتني أحد بأجوبة على أسئلتي، بعدها استقلت من الحزب وقلت "هذا فراق بيني وبينكم".
    بعد فترة تعرفت على عالم الإنترنت والشيعة فيه وأخذت أدخل على غرف المحادثة في برنامج البالتوك وأستمع للمناظرات في هذا الشأن، والحمد لله أصبحت الآن شيعياً، ومنطقتي التي أسكنها أصبح فيها العشرات من المستبصرين.

http://www.d-sunnah.org/forum/showthread.php?t=8168

من اقوال الامام علي(ع‏
    الرجال أربعة:
    رجل يدري ويدري أنه يدري فذلك العالم فاتبعوه
    ورجل يدري ولا يدري أنه يدري فذلك الناسي فذكروه
    ورجل لا يدري ويدري أنه لا يدري فذلك الجاهل فعلموه

ورجل لا يدري ولا يدري أنه لا يدري فذلك الأحمق فتجنبوه

مدیر بازنشسته

قال الله تعالی : أفمن شرح الله صدره للإسلام فهو علي نورٍ من ربّه.8 پس آيا كسي كه خدا سينه اش را براي [پذيرش] اسلام گشاده، و [در نتيجه]به نور پروردگارش منور است.

با سلام وتشکر از همه دوستان

حقیقت گرایی در بین مسلمین موج میزند . زمانی بسیار دلگیر بودم از این همه تهمتها ودروغهای ناجوانمردانه ای که اخلاف فرزندان هند جگر خوار به شیعیان میزدند اما بحمد الله و بقول شاعر :

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد .

یکی دیگر از این هدایت شدگان علت تشیع خود را چنین بیان میکند که هنگامیکه در نماز جمعه ، امام جمعه با الفاظ رکیک و بسیار زشت به جامعه شیعیان حمله کرد و آنانرا لعنت نمود ، در پی تحقیق در باره دین شیعه بر آمدم و سرانجام با عنایت حق تعالی و توجه امام علی (ع) که در خواب اورا به مذهب حقه اثنی عشری رهنمون میشوند و....

http://www.youtube.com/watch?v=99vAv...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=EHOyn...eature=related

عید همگان مبارک والتماس دعا

اللهم انی اسألک خیر ما سألک منه عبادک الصالحون

مدیر بازنشسته

قصة معتصم زكي

وعن كيفية تحوله إلى مذهب أهل البيت (ع) والذي دعاه إلى ذلك، قال المهندس: كنت في حزب

التحرير وهو حزب إسلامي بفلسطين لحوالي 17 عاماً، إلا أنني لاحظت الكثير من

المشكلات التي نعاني منها، والتي لا سبيل لذكرها الآن، وفي إحدى الفترات

تابعت محاضرات للشيخ حميد المهاجر على قناة الرشاد الفضائية

التي كانت تبث لمدة ساعة أو ساعتين أيام عاشوراء، ولم أكن حينها أعرف شيئاً عن الحسين وأهل البيت (ع) سوى أن للحسين قصة حزينة .
    وبعد أن استمعت إلى الشيخ المهاجر وعرفت أنه يتحدث عن مظلومية الحسين (ع) أبكتني القصة كثيراً، وقد ناقشت

أفراد الحزب فيها لعلنا نستفيد من ثورة الحسين (ع) فدائماً كانوا يتهربون من الحديث

في هذا الشأن واتهموني بأني "رافضي"، وكانوا يقولون لي "إنها فتنة عصم الله المسلمين منها فلنعصم منها ألستنا"، وبات مجرد الحديث عن أهل البيت (ع) ممنوعاً ويثير الفتنة !
    بعدها اتجهت لمتابعة محاضرات للسيد كمال الحيدري في قناة سحر الإذاعية، لقد كان يتحدث بشكل رهيب، وكان كلما سمعته ينقض لديّ أفكار بأسلوبه الفكري العقلي المقنع، لقد كنت أسجل محاضراته وأناقش بها أهلي وأفراد الحزب فلم يأتني أحد بأجوبة على أسئلتي، بعدها استقلت من الحزب وقلت "هذا فراق بينيوبينكم ".
    بعد فترة تعرفت على عالم الإنترنت والشيعة فيه وأخذت أدخل على غرف المحادثة في برنامج البالتوك وأستمع
    للمناظرات في هذا الشأن، والحمد لله أصبحت الآن شيعياً، ومنطقتي التي أسكنها أصبح فيها العشرات من المستبصرين .

در چگونگی تحول او و برگشت به مذهب اهل بیت و انگیزه او، مهندس گفت:من در حزب آزادی بودم و آن در واقع حزب اسلامی در فلسطین بودکه تقریبا نزدیک به 17 سال عمر داشت تا اینکه بسیار از مشکلاتی را که مرا رنج می داد مشاهده کردم چیزهایی که الان جای ذکر آن نیست ، زمانی گفتگو های شیخ حمید مهاجر را دنبال می کردم گفتگو هایی که در شبکه الرشاد ماهواره پخش می شد برنامه ای که یک یا دو ساعت در ایام عاشورا طول می کشید، و من تا آن زمان هیچ چیزی دربازه امام حسین و اهل بیت او نداشتم مگر فقط اینکه برایش داستان غم انگیزی رخ داده است.
    و آن زمان که سخنان شیخ مهاجر را شنیدم و وقتی که فهمیدم او از مظلومیت حسین سخن می گوید داستان امام حسین مرا بشدت به گریه انداخت.

بحث و گفتگوهایی بین افراد حزب می شد تا شاید از این انقلاب و حماسه حسین یک نقطه قابل استفاده برداشت کنند ولی آنان دائما از بحث فرار می کردند و مرا به رافض بودن متهم می کردند و دائما به من می گفتند آن فتنه ای بود که خدا مسلمانان را از آن حفظ کرد و ما هم زبانهایمان را از باید آن محفوظ بداریم. و پیوسته سخن از اهل بیت ممنوع تلقی می شد و فتنه ها منتشر می شد!
    بعد ها به گفتگوهای سید کمال حیدری در شبکه رادویی سحر روی آوردم و آن را دنبال می کردم و او براستی با منطق حرف می زد. و دائما گوش می دادم تا اینکه سخنانش افکارم و اسلوب فکری مرا مورد نقض قرارداد آن ادله ای که به آنها قبلا یقین داشتم. سخنانش را ثبت می کردم و باز هم افراد حزب سر این بحث مناقشه می کردند ولی هیچ کدام جواب مرا نمی دادند پس از آن از حزب جدا شدم و گفتم "این جدایی من و توست"
    زمانی بعد با عالم اینترنت و خصوصا شیعیان در آن آشنا شدم و در اتاق گفتگو شرکت می کردم یعنی در برنامه بالتوک و گفتگوها را در این مقام و مناسب بحث گوش می دادم تا اینکه شکر خدا شیعه شدم و مرا هم جزو 10 ها مستبصری شدم که با این نام مورد خطاب قرار می گرفتم

من اقوال الامام علي(ع‏الرجال أربعة :
    رجل يدري ويدري أنه يدري فذلك العالم فاتبعوه
    ورجل يدري ولا يدري أنه يدري فذلك الناسي فذكروه
    ورجل لا يدري ويدري أنه لا يدري فذلك الجاهل فعلموه
    ورجل لا يدري ولا يدري أنه لا يدري فذلك الأحمق فتجنبوه

مدیر بازنشسته

قال الله تعالی : ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا : اگر خود نگهدار باشید خداوند حق را نشانتان خواهد داد.
    يك روحاني لبناني:
    خشم قرضاوي ناشي از تشيع پسر اوست
    خبرگزاري فارس: يك روحاني لبناني اعلام كرد، خشم شيخ يوسف القرضاوي از شيعيان كه به‌تازگي تشديد شده است، ناشي از شيعه‌شدن عبدالرحمن، فرزند اوست كه ضربه‌اي روحي به وي به عنوان مفتي اهل‌سنت وارد كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام والمسلمين علي الكوراني، از علماي لبناني مقيم شهر مقدس قم در گفت‌وگويي با شبكه تلويزيوني "اهل البيت(ع)" اعلام كرد: «آقاي عبدالرحمن القرضاوي، پسر شيخ يوسف القرضاوي (مفتي اهل سنت) به مذهب تشيع گرويده و عصبانيت شيخ از شيعيان در مدت اخير نيز ناشي همين مسأله است و اينجانب از اين بابت اطمينان دارم.»
    الكوراني در پي اعلام اين خبر از شبكه جهاني "اهل البيت(ع)" و تماس‌هاي متعدد شيعيان و اهل سنت از كشورهاي مختلف با وي، در پايگاه اطلاع‌رساني "الغدير" و شبكه تلويزيوني "الانوار" نيز حضور يافت و در پاسخ به پرسش‌هاي مخاطبان اين رسانه‌ها نيز بر اطمينان خود از تشيع پسر قرضاوي تأكيد كرد.
    روزنامه لبناني "البلد" نيز هفته گذشته فاش كرده بود، علت خشم اخير شيخ يوسف القرضاوي از مذهب تشيع، شيعه‌شدن يكي از نزديكان اوست. اين روزنامه به رابطه خويشاوندي وي اشاره‌اي نكرده بود اما شيخ "ماهر حمود" امام جماعت مسجد "القدس" و از علماي برجسته لبنان نيز در پي انتشار اين خبر، صحت آن را تأييد كرد.
    در پي اعلام اين خبر، پايگاه اطلاع‌رساني "عبدالرحمن يوسف" از ديروز غير فعال شده و امكان رؤيت محتواي آن وجود ندارد.
    عبدالرحمن يوسف از برجسته‌ترين شاعران عرب است و تا كنون نخواسته با نام خانوادگي "القرضاوي" شناخته شود و از انتشار نام خانوادگي و تصاوير پدرش در پايگاهش خودداري كرده است.
    روزنامه كويتي "الجريده" نيز پيش از اين، در عنوان انتخابي خود براي گفت‌وگوي تفصيلي با اين شاعر بزرگ مصري، از عبارت "پسر شيخ قرضاوي" استفاده كرده است كه اين مطلب تا كنون از سوي عبدالرحمن يوسف، تكذيب نشده است.
    وي دو فيلم ويديوئي از گفت‌وگوي زنده خود با شبكه تلويزيوني "المنار" لبنان را نيز بر روي پايگاه اطلاع‌رساني شخصي خود در اينترنت قرار داده بود كه پس از جنگ 33روزه از اين شبكه شيعي متعلق به حزب‌الله لبنان پخش شده است.
    وي در اين برنامه، قصيده‌اي را در مدح سيد حسن نصرالله قرائت كرد كه در آن، اشخاصي را كه پيروان مذهب تشيع را "لعن‌كنندگان" ياران پيامبر(ص) مي‌خوانند، به سخره گرفته است.
    عبدالرحمن يوسف كه اكنون از برجسته‌ترين معارضان سياسي مصر و عضو جنبش ضد دولتي "الكفاية" نيز هست و اشعار شديداللحني عليه "حسني مبارك" سروده است، در سال‌هاي اخير، علاقه خود را به جبهه حق و عدالت به‌ويژه جمهوري اسلامي ايران و حزب‌الله لبنان، به شيوه‌هاي مختلف ابراز كرده و از جمله آنها قصيده‌اي است كه در بيت پاياني آن آورده است:
    « ألـْـق ِ العُـصَابـَــة َ عَـنْ عَـيْـنـَيـْـكَ تحْجُبُهَـــا - عَـنْ رُؤيـَـةِ النـَّـار ِ تـَشـْـوي وَجْـهَ لـُبـْنـَانـَـا...
    بالأمْـس ِ كـُنـَّـا نـَـرَى في العـِـزِّ " قـَاهِــرَة " - و اليـَـوْمَ نـَرْقـُـبُ نحْوَ العِـزِّ " طـَهْـرَانـَـا "
    (چشم‌بندت را از ديدگانت بيفكن زيرا چشمانت را از ديدن آتشي كه چهره لبنان را سوزانده است پوشانده... ما تا ديروز عزت را در قاهره مي‌ديديم اما امروز از شوق دستيابي به عزت، تهران را مي‌نگريم.)
    پايگاه اطلاع‌رساني هجر نيز به نقل از يك منبع آگاه اعلام كرد: «عبدالرحمن يوسف، انساني اخلاق‌مدار است و همواره احترام پدر خود را حفظ مي‌كند و به همين دليل تا كنون از اعلام علني تشيع خود، خودداري كرده و سعي دارد اين موضوع را از طريق دوستانه و محترمانه با پدر خود، حل و فصل كند و اذا تا اطلاع ثانوي، از اعلام اين پرهيز خواهد كرد
    عبدالرحمن يوسف كه از محبوبيت فراواني بين عرب‌زبانان جهان برخوردار است، همچنين پس از جنگ 33روزه، با سفر به جنوب لبنان و شهرهاي بنت‌جبيل، مارون‌الرأس و ضاحيه جنوبي بيروت كه منطقه شيعه‌نشين پايتخت لبنان است ضمن بازديد از ويرانه‌هاي باقي‌مانده از حملات رژيم صهيونيستي، با شيعيان و ايتام شهداي اين مناطق، ابراز همدردي كرد.
    وي همچنين ديوان جديدي با عنوان "اكتب تاريخ المستقبل" (تاريخ آينده را بنويس) منتشر كرده است كه در ابتداي كتاب و پس از عنوان آن، آورده است: «اهدايي به حضرت سيد حسن نصرالله، دبيركل حزب‌الله كه از پروردگارم مي‌خواهم او را از شر موشك‌هاي يهود و نيز موشك‌هاي اعراب حفظ كند.»
    عبدالرحمن القرضاوي، در مقدمه اين كتاب كه آن را بر روي پايگاه اطلاع‌رساني خود قرار داده، آورده است: «بيشتر قصايد اين ديوان، در جريان حمله شكست‌خورده اسرائيل به لبنان در تابستان سال 2006 ميلادي نگاشته شده و همه آنها به استثناي قصيده "تاريخ آينده را بنويس" در نشريات مصري و انگليسي چاپ شده است.»
    وي مي‌افزايد: پيش از پايان جنگ و صدور قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل مبني بر آتش‌بس، قصيده "تاريخ آينده را بنويس" را آغاز كردم و آن، قصيد‌ه‌اي بود كه قصد داشت معناي "پيروزي" را بيان كند و به گذشته درگيري و آينده ادامه‌دار آن بپردازد اما عجيب بود كه قصيده پا به پاي من پيش نمي‌آند كه آنكه احساس كردم الهام اين شعر به من قطع شده و در اين هنگام بود كه پيامي تلفني دريافت كردم كه گفت: «هرگز اين قصيده را ننويس مگر آنكه خودت با پاي خود به مناطق آزادشده جنوب لبنان گام بگذاري!» و من نيز بلافاصله پس از پايان جنگ 33روزه به جنوب لبنان سفر كردم و بسياري از مناطق جنگ‌زده را از نزديك ديدم؛ ويراني‌ها و آوارها را پيش از آنكه بلدوزرها آنها را بردارند و از همه مهم‌تر، پهلواناني را به چشم خود ديدم كه اين پيروزي را آفريده بودند و در اين هنگام بود كه سرايش اين قصيده را از سر گرفتم و آن را در روز بيست و ششم رمضان همان سال به پايان رساندم.»
    اين شاعر عرب با بيان اينكه بيشتر ابيات اين قصيده را در راه قاهره، اسكندريه، بيروت، قانا و بنت‌جبيل سروده است، تأكيد مي‌كند: «همچنان اين قصيده را يك تجربه حسي متمايز مي‌دانم و در پايان بايد از مسؤولان حزب‌الله لبنان كه با من همكاري كردند و فرصت بازديد از اماكني را كه مي‌خواستم فراهم كردند قدرداني كنم.»

کلمات کلیدی این موضوع