خانم تاتسيانا قهرمان پرتاب وزنه بزرگسالان جهان امروز با حضور امام جمعه و استاندار بوشهر به دين مبين اسلام و مذهب شيعه مشرف شد و نام ليلا را انتخاب كرد.

به گزارش فارس، ليلا تاتسيانا اهل كشور بلاروس بوده و همسر پيمان رجبي قهرمان دووميداني آسيا از بوشهر مي‌باشد.
امام جمعه بوشهر در اين مراسم گفت: اين ورزشكار زن مسيحي با عشق به اسلام و ارزش‌هاي متعالي اسلام و علاقه به پوشش اسلامي به دين اسلام مشرف شد.
اسدالله ايماني افزود: راز آشنايي ايشان با اسلام علاقه به پوشش و حجاب بوده است و با توجيه اعتقادات شيعه كه در اصل اسلام مي‌باشد به دين اسلام مشرف شد.

پيمان رجبي همسر ليلا تاتسيانا نيز به خبرنگار فارس در بوشهر گفت: سه سال پيش در يك اردوي برون‌مرزي در كشور اوكراين با ايشان آشنا شدم و پس از راهنمايي‌هاي لازم به دين اسلام اين آشنايي ادامه يافت و سرانجام وي به دين اسلام مشرف شد.

ليلا تاتسيانا نيز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با بيان اينكه از تشرف به اسلام خوشحال است افزود: من از زماني كه با دين اسلام از طريق مطالعه و تحقيق آشنا شدم منتظر چنين روزي بودم كه تشهد بخوانم.

وي گفت: از راهنمايي‌هاي همسرم تشكر مي‌كنم و اميدوارم با اخلاق و رفتار اسلامي ديگر اعضاي خانواده‌ام را به اسلام علاقمند كنم.
در اين مراسم يك واحد مسكوني از طرف علي افراشته استاندار بوشهر و هداياي ديگري از طرف امام جمعه بوشهر به ايشان اهدا شد.