با سلام به حضور همه دوستان عزیز
عزیزان اگر مطالبی در مورد معراج پیامبر دارید لطفا دریغ نکنید

بعضی از مطالبی که خدواند در شب معراج به پیامبر فرموده اند:

« بسمه تعالی»
خداوند در شب معراج به پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:
«کسانی که زبان و دل خود را حفظ نمایند و آگاه باشند بر اینکه من ناظر اعمالشان هستم و گرسنگی را موجب روشنی خود بدانند ، بهشت را بر ایشان واجب می سازم .
ای پیامبر ای کاش شیرینی گرسنگی و سکوت را می دانستی ، که همانا من در این دو (گرسنگی و سکوت) آثار فراوانی قرار داده ام ؛ از جمله حکمت ، تقوی ، گذرندان روزگار به آسانی.»
«کسانی که به نماز ایستاده اند ولی نمی دانند در برابر چه کسانی ایستاده اند و کسانی که غذای امروزشان را ندارند ولی به فکر غذای فردایشان هستند . کسانی که دائمًا در حال شادی هستند که نمی دانند من از آنها خشنودم یا خیر ای محمد (ص) من از این افراد در تعجب هستم.»

خداوند در شب معراج به پیامبر اکرم (ص) میفرمایند:
«ای پیامبر من ، همانا محبتم نسبت به فقرا بیش از همه است و علائم فقرا چنین است : کسانی که به کم قانع و بر گرسنگی صابرند . بر خوشی ها شاکر و هرگز جزء دروغ گویان نیستند.
محمد (ص) بدان بدترین و دشمنان ، اهل دنیا هستند آنان پر خورند ، پر خواب و از خود راضی هستند ، همیشه گمان می کنند از دیگران طلب کارند، هیچ گاه هنگام اشتباه از کسی پوزش نمی طلبند و در مقابل عذر کسی را نمی طلبندو در مقابل عذر کسی را نمی پذیرند . در معصیت پر جنب و چوشو در عبادت کسل می باشند ، آرزوهای دور و دراز در سر دارند . نفعی به هیچ بنده ای نمی رساند . حرف زیاد می زنند و همواره به چیزهایی که در وجودشان نیست مدعی هستند .

نشانه اهل آخرت
«اهل آخرت انسانهایی با نجابت و عاقل هستند که بر مردم خیر می رسانند . مکرشان کم و صدقشان فراوان است . از برای من ( خدا ) در تلاشند که از آنان راضی باشم ، اینان مداوم گریان و خوابشان اندک می باشد. از نظر ظاهر نیز اندامشان لاغر و ضعیف است. »
« پادشاه زاهدان نزد من محفوظ است ، آن کسانی که هیچ گاه غصه زمانه را نمی خورند ، برای مرگ اولادشان محزون نمی شوند ، از شب زنده داری و روزه رخشان زرد گشته ، از بس سکوت کرده اند قلبهایشان در سینه مجروح گشته و عباداتشان نه بخاطر ترس از جهنم و نه از شوق بهشت ، بلکه فقط برای از برای من است. به آنان درجه انبیاء می دهم که معمولا از راستگویان و طایفه شهدا هستند.»
چون پیامبر پاداش این گروه را جویا شد جواب آمد:« پاداش آنان عظیم است ، چرا که نمی گذاریم اینان هیچ گاه از حساب بترسند و در بهشت ، درب هایی به رویشان باز می کنیم که از یک باب هر صبح و شام هدیه می گیرند . از بای دیگر به جهنم می نگرند تا ببینندوعده ای که ما در مورد ستمگران داداه ایم هم صادق بود. از باب دیگر غلامان و کنیزان و حورالعین برایشان می فرستیم . از همه مهمتر از باب آخر می توانند بدون هیچ سختی بر من نگاه کنند . و در پایان کلید تمام دربهای بهشت را دراختیارشان می گذاریم . بدان هرگاه کومنی مرگش فرا می رسد ، فرشتگانم را با پیمانه های پر از آب کوثر و شراب به سراغش میفرستم تا روحشان را سیراب کنند.
ای محمد (ص) کسانی که از یاد من غافل نباشند و شب و روز پی رضایت من یاشند و نعمت های مرا فراموش نکنند ، برایشان زندگی را گوارا می کنیم . و به کسانی که دنیا را کوچک ببیند و آخرت را عظیم بشمارند ، مرا ناظر بر اعمالشان بدانند ، جز من چیزی در قلبشان جا ندهند ، مطمئنًا حیات باقی خواهم عطا کرد.
و ای محمد ! عابدان را با این خصلت بشناس: سکوتی دارند که از سخنان بیهوده باز می دارد . حیای آنان بصورتی هست که در خلوت نیز از من شرم می کنند. با دنیا خوش نیستند و از دنیای فانی بیزارند . تقوایشان آنان را از حرام نگه داشته است. ترسشان از من چشمهایشان را هر روز گریانتر میکند . به اندازه نیازشان کفایت می کنند و در آخر مومنان را دوست دارند.
در پایان ای رسول من بدان اگر هر کسی مدعی بود خدا را دوست دارد دروغ گفته مگر اینکه :
کم غذا بخورند ، پوشاکشان مختصر باشد . سجده های طولانی داشته و قانع باشند . نماز را با آرامش بخوانند و سکوت را فراموش نکنند ، گریه هایشان بسیار و خنده هایشان اندک باشد ، بر من توکل و از هوای نفس دوری کنند ، علم و زهد داشته و فقراء را دوست بدارند . به عهد هایشان وفا کنند ، بدان اگر کسی به اندازه زمین و آسمان نماز بخواند و روزه بگیرد ، همانند فرشتگاه غذا نخورد و لباس فقیرانه بر تن نماید ، ولی فقط زره ای حب به دنیا و ریاست و زینت آن داشته باشد هرگز او را به درگاهم راه نخواهم داد ، پس ای محمد سلام و محبت من بر تو باد . والحمدو لله رب العالمین.»