صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: «ابوالفضل پورعرب» درگذشت

پیش فرض «ابوالفضل پورعرب» درگذشت

خبرگزاری ایسنا: ابوالفضل پورعرب ـ بازيگر سينما و تلويزيون ايران ـ در 51سالگي از دنيا رفت.
    اين خبر را دقايقي پيش، احمد ميرعلايي ـ مديرعامل بنياد سينمايي فارابي ـ اعلام كرد. مهدي احمدي، تهيه كننده سينما، هم با تاييد اين خبر به خبرنگار ايسنا گفت: اين اتفاق صبح امروز در بيمارستان افتاده است و پيگير برپايي مراسم هاي اين بازيگر هستيم. گفته مي شد، پورعرب به سرطان مبتلاست.

چند روز پيش، عكس هاي تكان دهنده اي كه از ابوالفضل پورعرب، سوپراستار دهه هاي 60 و 70 منتشر شد، مخاطبان را متأثر كرد. ابوالفضل پورعرب كه با فيلم «عروس» بهروز افخمي در سال 1369 مطرح شد، متولد 1340 در تهران بود و تحصيلات خود را در رشته بازيگري و كارگرداني تئاتر از دانشسراي هنر به پايان رساند. او سال 1359 با فعاليت در تئاتر و بازي در نمايش «ماموريت حساس» كار هنري خود را آغاز كرد.
    پورعرب با فيلم «زخمه» به كارگرداني خسرو ملكان در سال 1362 وارد سينما شد و در ادامه در فيلم «دزد و نويسنده» به عنوان دستيار كارگردان فعاليت كرد. ابوالفضل پورعرب به عنوان جوان اول فيلم هاي دهه 70 نقش هاي زيادي را بازي كرد كه از جمله آن ها مي توان به «قرباني»، «آواز تهران»، «نرگس»، «رابطه پنهاني»، «مهاجران»، «سوء ظن»، «دو روي سكه»، «نيش»، «چهره»، «مرضيه»، «بهشت پنهان»، «در كمال خونسردي»، «بي قرار»، «مردي شبيه باران»، «قاصدك»، «حماسه قهرمانان»، «غريبانه»، «باد و شقايق»،«جواني»، «مردي از جنس بلور»، «عشق كافي نيست»، «معصوم»، «دست هاي آلوده»، «رقص شيطان»، «همسر دلخواه من»، «تيك» و «زنداني 707» اشاره كرد. اين بازيگر از اوايل دهه 80 دوران كم كاري اش در سينما آغاز شد و بيش تر در مجموعه هاي تلويزيوني به ايفاي نقش پرداخت. ابوالفضل پورعرب در سال 1375 براي فيلم «مردي شبيه باران» موفق به دريافت سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول مرد شد. همچنين براي فيلم «عروس» از جشنواره پيونگ يانگ جايزه بازيگري گرفت.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  0.108065001349348678_irannaz_com.jpg
مشاهده: 80
حجم:  25.4 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  0.200113001349348678_irannaz_com.jpg
مشاهده: 54
حجم:  20.3 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1gtao26xrjoc7vg7nb.jpg
مشاهده: 69
حجم:  24.7 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  220px-Abolfazl_Porarab.jpg
مشاهده: 64
حجم:  17.2 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  31833_956.jpg
مشاهده: 62
حجم:  39.1 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1295883554_90436.jpg
مشاهده: 52
حجم:  18.0 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  A0423673.jpg
مشاهده: 38
حجم:  7.8 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  abolfazl_pourarab_3.jpg
مشاهده: 50
حجم:  12.0 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  n00490205-b.jpg
مشاهده: 79
حجم:  25.3 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  por arab.jpg
مشاهده: 70
حجم:  28.4 کیلوبایت  

خیلی دوسش داشتم
    روحش شاد

معاونت سایت

منم دوسش داشتم خدا رحمتش کنه

سلام
    خبر تکذیب شده

سیداحمد میرعلایی که از درگذشت ابوالفضل پورعرب خبر داده بود، با تکذیب این خبر، برای این هنرمند سینما آرزوی سلامتی کرد.
    به گزارش ایسنا، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: در حین مصاحبه مطبوعاتی صبح امروز (17 مهر)، از اردشیر ایران‌نژاد یادی شد و آقای احمدی یادداشتی دادند و خواستند یادی هم از ابوالفضل پورعرب شود که من نام ایشان را هم اعلام کردم.
    او ادامه داد: تمام این‌ها یاد کردن از یک هنرمند سینما بود و هیچ‌گونه قصدی در کار نبوده است و برای ایشان آرزوی سلامتی می‌کنم.
    همچنین مهدی احمدی ـ تهیه‌کننده سینما ـ که این خبر را اعلام کرده بود،اعلام کرد: صبح امروز طی تماسی از تهران این خبر را به من اعلام کردند و ما عجولانه و بدون تحقیق و به احترام ایشان که از هنرمندان خوب ما هستند، خواستیم در شروع جشنواره یادی از ابوالفضل پورعرب شود.
    او افزود: ضمن عذرخواهی از خانواده ایشان و علاقمندان‌شان و همچنین رسانه‌ها که این خبر را به نقل از من منتشر کردند، برای پورعرب آرزوی طول عمر و سلامتی می‌کنم.

پوريا پورعرب پسر ابوالفضل پورعرب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: پدرم در حال حاضر حالش خوب بوده و در خانه در سلامت كامل به سر مي برد.
    وي افزود: از شنيدن اين خبر شوكه شدم و متاسفم از اينكه چرا يك خبرگزاري بدون هيچ اطلاع موثقي چنين خبري را منتشر مي كند و من قطعا از اين خبرگزاري شكايت خواهم كرد.

خدا را شکر.

واقعا نمیدونم یه خبر گزاری معتبر چطور شایعه پراکنی میکنه
    البته ایرانه دیگه
    چقدر الکی ناراحت شدیما

پورعرب هنوز از شایعه درگذشتش اطلاع ندارد

پویا پورعرب فرزند ابوالفضل پورعرب در واکنش به انتشار شایعه درگذشت پدرش در رسانه‌ها تأکید کرد: این خبر کذب محض است و هنوز هم نگذاشته‌ایم پدرم از این شایعه مطلع شود.

خبرگزاری مهر: پویا پورعرب فرزند ابوالفضل پورعرب در واکنش به انتشار شایعه درگذشت پدرش در رسانه‌ها تأکید کرد: این خبر کذب محض است و هنوز هم نگذاشته‌ایم پدرم از این شایعه مطلع شود.

فرزند ابوالفضل پورعرب درباره شایعه منتشر شده مبنی‌بر درگذشت پدرش گفت: احمد میرعلایی به‌عنوان مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی صبح امروز این شایعه را از خودش منتشر کرد و هیچ تماسی مبنی‌بر صحت و سقم آن با ما نداشت.

وی افزود: من خود بعد از انتشار این شایعه با آقای میرعلایی تماس گرفتم و پیگیر منبع خبر شدم. صددرصد از نظر قانونی پیگیر انتشار این خبر هستیم.

پورعرب تأکید کرد: البته مطمئن نیستیم منبع اصلی خبر آقای میرعلایی بوده‌است و یا فرد دیگری این خبر را در اختیار وی قرار داده‌است اما قطعاً از نظر قانونی پیگیر منبع انتشار این شایعه هستیم. نمی‌توان صرفاً به خبر یک خبرگزاری استناد کرد که مدعی شده‌است منبع اصلی این خبر مدیرعامل فارابی است.

فرزند این بازیگر باسابقه و مطرح سینمای ایران درباره وضعیت جسمانی ابوالفضل پورعرب و آمادگی وی برای گفتگو با رسانه‌ها در این خصوص تأکید کرد: پدرم به هیچ وجه در این‌باره صحبت نمی‌کند چراکه ما هنوز اجازه نداده‌ایم حتی از این شایعه مطلع شود.

توضيحات كساني كه درباره‌ي ابوالفضل پورعرب خبر اشتباه دادند

خبرگزاری ایسنا: سيداحمد ميرعلايي كه از درگذشت ابوالفضل پورعرب خبر داده بود، با تكذيب اين خبر، براي اين هنرمند سينما آرزوي سلامتي كرد.

مديرعامل بنياد سينمايي فارابي، گفت: در حين مصاحبه مطبوعاتي صبح امروز (17 مهر)، از اردشير ايران‌نژاد يادي شد و آقاي احمدي يادداشتي دادند و خواستند يادي هم از ابوالفضل پورعرب شود كه من نام ايشان را هم اعلام كردم.

او ادامه داد: تمام اين‌ها ياد كردن از يك هنرمند سينما بود و هيچ‌گونه قصدي در كار نبوده است و براي ايشان آرزوي سلامتي مي‌كنم.

همچنين مهدي احمدي ـ تهيه‌كننده سينما ـ كه اين خبر را اعلام كرده بود، گفت: صبح امروز طي تماسي از تهران اين خبر را به من اعلام كردند و ما عجولانه و بدون تحقيق و به احترام ايشان كه از هنرمندان خوب ما هستند، خواستيم در شروع جشنواره يادي از ابوالفضل پورعرب شود.

او افزود: ضمن عذرخواهي از خانواده ايشان و علاقه‌مندان‌شان و همچنين رسانه‌ها كه اين خبر را به نقل از من منتشر كردند، براي پورعرب آرزوي طول عمر و سلامتي مي‌كنم.

مدیر بازنشسته

چی بگم؟?

معاونت سایت

خدارو شکر که زنده است عجب خبرگزاری داریم .

کاربر اخراج شده

Icon16 عیادت سرزده احمدی نژاد از پور عرب_اردیبهشت92

ابوالفضل پور عرب مرد شماره ی یک سینمای ایران که با فیلم عروس شناخته شد این روزها درگیر بیماری سرطان است و عکسهای جدید او در سن ۵۱ سالگی آن قلب هوادارانش را به درد می آورد برای این بازیگر نمونه از خداوند آرزوی سلامتی میکنیم….

ابوالفضل پورعرب مدتي است كه در بيمارستان بستري است كه اميدواریم بهبود يابد. كارگردان فيلم «كلاشينكف» يادآور شد: پورعرب يكي از نقش هاي اصلي اين اثر سينمايي را دارد و اميدوارم با بهبود وي شاهد حضورش در اين اثر سينمايي باشيم.
    سهيلي گفت: در صورتي كه پورعرب به اين فيلم نرسد مجبوريم بازيگر ديگري را جايگزين كنيم اما صميمانه اميدوارم بار ديگر شاهد حضور پورعرب در سينما و به خصوص ايفاي نقش اين بازيگر در فيلم «كلاشينكف» باشيم. ابوالفضل پورعرب بازيگر سينماي ايرن كه مدتي است گرفتار بيماري سرطان شده است، زمستان سال گذشته در بيمارستان «بهمن» بستري شده بود، با بهبود نسبي شرايط جسمي قرارداد بازي در فيلم «كلاشينكف» به كارگرداني سعيد سهيلي را امضا كرد كه بار ديگر با عود كردن وضعيت بيماري در بيمارستان بستري شد.

ویرایش توسط samane67 : 2013/10/21 در ساعت 03:50

معاونت سایت

خيلي فيلمهاي پور عرب و دوست داشتم وقتي بچه بودم ايشالله خوب ميشن

چقدر پير شده اخييييييي

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع