نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: خواص شقایق پیچ

معاونت سایت

Eh خواص شقایق پیچ

به من شقایق پیچ و یاسمن بیابانى گویند. در كتابهاى قدیم به من طیان و غشبة النار مى گفتند. فرنگى ها به من ((كله ماتیت )) گویند و در كتب جدید گیاه شناسى در خانواده ى آلاله ها قرار دارم . گیاه من مانند لبلاب و پیچك بالا رونده است ، شیره برگ هاى من پوست بدن را ملتهب و قرمز مى كند..
    بوییدن گل من جهت درد شقیقه نافع است . در طب سنتى ایران از من براى معالجه سرطان استفاده مى كردند.
    در بعضى از كتب از من به اسامى تراح ، قلعه و قلیماتس هم یاد كرده اند.
    عصاره ى من براى معالجه فلج و بى حسى مفید است و براى درمان سرفه ى كهنه تجویز مى شوم . ضماد برگهاى من براى معالجه سیاتیك فقط براى یك دفعه تجویز شده است . مشروط بر اینكه ، قبل از زخم شدن آنرا بردارند. مالیدن آن با سركه آن هم براى یك دفعه جهت معالجه طاسى تجویز شده است ولى نباید تكرار شود.
    مالیدن من جهت پاك كردن كك و مك و برس هم توصیه شده است . مضمضه جوشانده برگ و شاخ من براى تسكین درد دندان مفید است . مقدار خوراك گل من جهت سرفه كهنه - تنگ نفس و بى حسى مزمن و لغوه 5/2 گرم مى باشد و پنج گرمك آن خطرناك است . یك نوع دیگر من در آذربایجان روییده و گل هایى به رنگ كبود دارد. غشبه مغربى هم نوعى از من است .

کاربر سایت

دم کرده‌ی رازک برای کنترل استرس
    استفاده از خواص آرام بخشی این گیاه بسیار ساده است. به 15 گرم میوه‌ی رازک و یک لیتر آب جوش نیاز دارید.

امان از این استرس! استرس کار، استرس کارهای خانه، استرس درس و مشق بچه‌ها، استرس امتحان، استرس ترافیک و دیر رسیدن و هزارتا استرس دیگر.
    اما نمی‌شود که هر روز را با استرس شب کرد و شب‌ها هم از استرس نخوابید. باید راهی برای کنترل و مهار آن پیدا کرد. یعنی از هر موقعیتی برای ایجاد آرامش و لحظه‌ای سکوت و شادی استفاده کرد.

یکی از راه های کنترل و کاهش فشارهای روحی میوه‌ی رازک است. برای لحظاتی هم که شده با یک نفس عمیق استرس‌ها را رها کنید و با ما همراه باشید.

رازک گیاهی است با قدمت هزاران ساله که برای ساخت نوشابه و دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد.
    دم کرده‌ی رازک را در یک بطری شیشه‌ای بریزید. هر روز 3 فنجان از این دم کرده
    میل کنید. خواهید دید که کم کم استرس‌هایتان رفع خواهد شد. زمانی که دل شوره ها و استرس‌هایتان از بین رفت دیگر نیازی به این دم کرده ندارید
    این گیاه که به میوه‌ی رازک معروف است آرام بخش و خواب آور طبیعی است. از عصاره‌ی به دست آمده از گل‌های رازک در نوشابه سازی استفاده می‌شود. همچنین از این گیاه برای شفافیت و خوش عطر شدن ماءالشعیر استفاده می‌کنند.

استفاده از خواص آرام بخشی این گیاه بسیار ساده است. به 15 گرم میوه‌ی رازک و یک لیتر آب جوش نیاز دارید.

15 گرم گیاه رازک را در یک لیتر آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت حدود 10 دقیقه بجوشد. سپس بگذارید محلول به دست آمده خنک‌تر شود و سپس آن را صاف کنید. دم کرده‌ی رازک را در یک بطری شیشه‌ای بریزید. هر روز 3 فنجان از این دم کرده میل کنید. خواهید دید که کم کم استرس‌هایتان رفع خواهد شد. زمانی که دل شوره ها و استرس‌هایتان از بین رفت دیگر نیازی به این دم کرده ندارید.

سلام
    میشه تصویری از گیاه رو هم بزارید
    منبع اخذ اطلاعات رو هم مشخص کیند ممنون

معاونت سایت

Eh

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  12847145.533x400.jpg
مشاهده: 74
حجم:  51.8 کیلوبایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  777777.jpg
مشاهده: 94
حجم:  31.2 کیلوبایت  

مرسی ابجی

کلمات کلیدی این موضوع