نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آموزش تنظیمات جدید امنیتی فیس بوک

معاونت سایت

Eh آموزش تنظیمات جدید امنیتی فیس بوک

تنظیمات جدید امنیتی فیس بوک:توصیه می کنم که حتما افرادی که تازه عضو می شوند و اعضای قدیمی فیس بوک که تنظیمات جدید را اعمال نکردند، حتما سری به قسمت Privacy Settingبرنند:برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  3334ق5ق.jpg
مشاهده: 38
حجم:  36.4 کیلوبایت

برای اینکار از منوی Account (واقع در گوشه بالایی سمت راست صفحه فیس بوک) استفاده کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  8887عه.jpg
مشاهده: 50
حجم:  21.5 کیلوبایت

صفحه ای مثل تصویر بالا رو مشاهده میکنید.که تنظیمات اطلاعات به اشتراک گذاشته شده روی فیس بوک را نشان می دهد. که در جدولی که در این صفحه نشان داده شده است.رده بندی به اشتراک گذاری اطلاعات را نشان می دهد. - Everyone (همه اعضای فیس بوک) - Friends of friends (دوستان دوستانتان) - Friends only (تنها دوستانتان) از قسمت Custom می توانید تنظیمات را بر حسب انتخاب خودتان قرار دهید. و بهترین تنظیم و امن ترین تنظیم در این صفحه برای گزینه های مختلف Friends only می باشد. البته شاید به عنوان مثال بخواهید شماره تلفن و یا ایمیل کاریتان (و یا ID yahoo messenger تان)را برای برخی از دوستانتان مشاهده شود که در اینطور مواقع از گزینه Other استفاده میکنیم.که در این بخش می توانید با افزودن نام دوستان مورد نظرتون این تنظیم رو انجام دهید. فکر کنم لازم به توضیح تک تک گزینه ها نباشه.چون عبارت انگلیسی خیلی روانی استفاده شده . بهرحال اگر سوالی در باره این گزینه ها بود حتما در بخش نظرات عنوان کنید .تا توضیحات بیشتری بدهم. در قسمت customize setting می توانیم تنظیمات دقیقتری از اطلاعات منتشرمان در فیس بوک داشته باشیم.

نام:  5566.jpg
مشاهده: 37
حجم:  21.5 کیلوبایت

شامل مواردی که من در فیس بوک به اشتراک می گذارم: هر کدام از گزینه مثلا لیست اعضای خانواده (family) می تواند برای گروه خاصی از دوستانتان نمایش داده شود (مثلا اقوام و آشنایان خانوادگیتان که عضو دوستان شما در فیس بوک هستند). چون لزومی ندارد که همه اطلاعات شما مورد استفاده و در دسترس دوستانی که به پروفایلتان اضافه کردید باشد. به عنوان مثال از قسمت Edit album privacy می توانید ، آلبوم هایی که در پروفالیتان دسته بندی کردید ، برایشان سطح دسترسی ایجاد کنید. چون آلبوم های خانوادگی، یکی از خصوصی ترین حریم اشخاص می باشد.(که حتی با ارسال کامنتی از طرف دوستانتان روی عکسی از آلبومتان، می تواند این عکس ها مورد مشاهده دوستان دوستانتان هم قرار گیرد، و این یعنی به خطر افتادن حریم شخصی افراد).متاسفانه من خیلی از افراد رو می بینم که اصلا به این نکته توجه نمی کنند.و خیلی راحت و بدون هیچگونه تنظیماتی عکس های خانوادگیشان را در دسترس همگان قرار می دهند. این کار مثل این می ماند که در خانه ای زندگی کنیم که در و پنجره ای نداشته باشه…
    اطلاعاتی که دیگران روی پروفایلتان به اشتراک می گذارند:

نام:  3344.jpg
مشاهده: 36
حجم:  15.8 کیلوبایت

مثل: - Tag کردن عکس ها و ویدئوهایی که ما در پروفایلمان قرار می دهیم. - ارسال کامنت و نظر روی پست هایی که ارسال می کنیم. - چه کسانی به قسمت تب wall پروفایلمان دسترسی داشته باشند.(که توصیه من گزینه Friends only هست) و… اطلاعات ارتباطی ما: مثل: -شماره تلفن همراهتان -تلفن های تماس دیگرتان(مثل محل کار و…) -آدرس -آدرس ایمیل

نام:  54.jpg
مشاهده: 48
حجم:  31.0 کیلوبایت

معاونت سایت

Eh برای تنظیمات اطلاعات اصلی و تنظیمات کلی

از قسمت view settings موجود در صفحه privacy setting استفاده می کنیم

فایل پیوست 23554

مثل: - چی کسانی بتوانند با جستجوی نام ام در فیس بوک من را پیدا کنند (البته بهتره در مورد این مورد گزینه everyone رو انتخاب کنید که دوستان و آشنایان قدیمی تان که عضو این شبکه هستند شما را پیدا کنند.چون یکی ازهدف های ایجاد ای سایت اجتماعی هم همین بوده ) - چه کسانی بتوانند شما را به عنوان دوست انتخاب کنند (این گزینه هم زیر گروه گزینه بالا هست.خب دوستی که شما رو پیدا می کنه می خواد اضافه تان کنه دیگه:دی .البته قبل از اینکه به لیست دوستانتان اضافه بشود.حتما باید شما این دوستی رو تایید کنید.چون خیلی از افراد که شما رو روی فیس بوک ادد می کنند.در واقع همه شان هویت اصلی شما رو نمی شناسند و گاها تنها برای networking و به اشتراک گذاری مطالب شما رو ادد می کنند.پس بهتره حواستان را در این قسمت خوب جمع کنید که اطلاعات شخصی تان مورد سوءاستفاده قرار نگیرد) - چه کسانی بتوانند برای من پیغام بفرستند. (بهتره این قسمت هم everyone در نظر بگیرید، و البته این نکته رو هم به خاطر داشته باشید که پاسخ به پیغام های افرادی که شما نمی شناسید ،بخشی از اطلاعات پروفایلتان را به فرد فرستنده پیام نشان میدهد.پس با احتیاط به پیغام های ارسال شده پاسخ دهید) - چه کسانی بتوانند اطلاعات محل کار و تحصیلمان را ببینند. (بهتره این قسمت را محدود به دوستان تان کنید) - چه کسانی بتوانند ببینند که من متولد چه شهری هستند و هم اکنون کجا زندگی میکنم.
    - چه کسانی بتوانند علایق (شامل : فیلم ها و کتاب ها و فعالیت ها و برنامه های مورد علاقه) وصقحه های عضو شده شما را ببینند: (بهتره این بخش هم تا حد امکان محدود به دوستانتان کنید،چون در صورتی که اطلاعات را دقیق پر کرده باشید و یا عضو صفحات و گروه های مورد علاقه تان شده اید و گزینه every one را انتخاب کرده باشید به راحتی افراد می توانند با مهندسی اجتماعی به حریم شخصی شما راه پیدا کنند.) و در آخر هم می توانید با انتخاب گزینه preview My profile تنظیماتی که انجام دادید رو مشاهده کنید. و در آخر بهتان توصیه می کنم که حتی الامکان از Application های جانبی که روی پروفایلتان نصب می شوند خودداری کنیدو یا حداقل قبل از نصب به تنظیماتی که این برنامه های انجام می دهند ،مطالعه کنید و سپس قبول به نصب برنامه هایتان کنید.چون اکثر این برنامه های قسمت های زیادی از اطلاعاتتان را برای مشاهده عمومی تغییر می دهند. پس بهتر است قبل از انتخاب آنها کمی فکر کنید و نخونده چیزی رو قبول نکنید :دی چنانچه قبلا این برنامه ها رو روی صفحه تان نصب کرده اید و با خوندن این مطلب می خواهید یا این برنامه ها رو پاک کنید و یا در بعضی از موارد تنظیمات رو اصلاح کنید در همین صفحه privacy setting به قسمت پایین صفحه یعنی applications and websites بروید و تنظیمات لازم رو انجام دهید یا برنامه را Remove کنید.تقریبا مثل تنظیماتی بود که در قسمت بالا گفتیم. امیدوارم با مطالعه این پست یه سری به قسمت تنظیمات Account فیس بوکتان بزنید. و حتما حتما من رو از نظرات خوبتون با خبر کنید و یا اگر مشکلی داشتید حتما در قسمت نظرات عنوان کنید. موفق و پیروز باشید…
    ویرایش توسط !MAHSA! : 2013/07/27 در ساعت 13:17