نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: ازدواج،عشق،مباحثه های مالی!؟

معاونت سایت

Eh ازدواج،عشق،مباحثه های مالی!؟

در مبحث عشق و ازدواج، موضوعات مالی وصحبت از پول معمولا مشکل ساز است. بیایید روشهای آغاز کردن گفتگو در مورد آن را آغاز کنید تا در آینده با مشکلات کمتری مواجه شوید.منتخبی از صحبت در خصوص پول از کتاب ؛

هر چیزیکه نیاز دارید در مورد مسائل مالی و آینده خود بدانید ( کتابهای
    warner business 2000) از جین شرمن چتزکی ، شما را برای شروع راهنمایی می کند:

قبل از به مرحله عمل گذاشتن یک طرح مالی می‌بایست ابتدا با اهداف خود آشنا باشید. قبل از شروع از خود یا شریک خود این را بپرسید:

1: امسال قصد دارم چه کارها ئی انجام دهم؟ جوابهایتان کامل باشد ، هیچ چیز از آن سانسور نکنید. جوابها میتوانند از این پاسخ " قصد دارم تعطیلات زمستانی را در
    باکو سپری کنم " تا پاسخهائی نظیر " می‌خواهم 1000 دلار در حساب پس اندازم داشته باشم " یا " میخواهم سهام بهتری انتخاب کنم " متغیر باشند.تمام این جوابها قابل قبول اند. فقط اطمینان داشته باشید اموری را لیست کنید که دست یابی به آنها طی سال بعد امکان پذیر است. این همان پرچم پیروزی است! به خود تردید راه ندهید.خاص بودن یک کلید اصلی است. در غیر این صورت ، تازه یکسال دیگر در حال آغاز کردن خط شروع خواهید بود.

2: طی 10 سال آینده من با پول خود چه کار خواهم کرد؟ مجددا به جزئیات بپردازید. شاید پیش بینی میکنید تا آن موقع 2000 دلار در IRA یا 401(K) داشته باشید. شاید هم پیش بینی می‌کنید که تا آن زمان دیگر هیچ بدهی در کارت اعتباری خود ندارید.یا ممکن است دوست داشته باشید برای شرکتی کار کنید که موقعیتهای بهتر سهام در اختیارتان می‌گذارند.دانستن این مطلب که شما در پی ایجاد مسیری در تحقق اهداف خود هستید رسیدن به آنها را آسانتر می‌کند-و بنابراین دنبال کردن آنها نیز راحت تر خواهد بود.

3: قصد دارم با پول خود در چند سال آینده چه کار کنم؟ اینها اهداف طولانی مدت شما هستند. ممکن است شامل بازنشستگی در 55 سالگی ، یک شغل دوم در واحد صلح ( peace corps) یا به جا گذاشتن یک ارث هنگفت برای فرزندان خود باشد. جیسون زوئینگ ، یکی از همکارانم در مجله مانی money) )می‌گوید که افق زمانی سرمایه گذاری طولانی مدت وی 100 سال است. نه، او قصد ندارد رکورد کتاب گینس را در خصوص عمر طولانی داشتن بشکند ، بلکه فرزندانی دارد که قصد دارد برای آنها یک سرما یه گذاری ویژه ای به جا بگذارد.

4: آیا من با میل و رغبت کامل کارم را آغاز میکنم؟ در مسیر دستیابی به اهدافتان تنها یک چیز وجود دارد- - حداقل اهداف کوتاه مدتتان—و آن خود شما هستید. آیا شما با میل و رغبت می‌خواهید آنرا انجام دهید؟ شاید تصمیم گرفتید که 1000 دلار در سال جاری پس انداز کنید. آیا با کمال میل هفته ای 20 دلار در هزینه‌های خود صرفه جوئی می‌کنید؟ که البته ممکن است در پس انداز آن میزان پول به شما کمک کند ، یا یک پروژه آزاد ( شخصی ) یا کمی‌اضافه کاری بردارید. آیا آماده اید از همین امروز شروع کنید؟ البته وقتیکه موضوع به پول مربوط باشد تعلل و تنبلی یک عامل کشنده به حساب می‌آید.

5: آیا من می‌دانم که چطور آغاز کنم ؟ راه اصلی، تقسیم این اهداف به قطعات کوچکتر است.مثال 1000 دلاری را به خاطر آورید. به عنوان یک مبلغ ، به نظر مقدار هنگفتی پول به نظر می‌رسد. اما زمانیکه متوجه شوید که پس انداز آن در یک پایه هفتگی تنها به معنای پس انداز یک حواله 20 دلاری است ، آنگاه قابل کنترل خواهد بود- اگر 5 سال بعد بخواهید یک خانه بخرید و نیازمندید تا پول اندکی برای آن بپردازید ،پس شما با پول بیشتری کار می‌کنید—اما هنوز می‌توان آنها را به قسمتهای قابل کنترل تقسیم کرد.

صحبت در مورد پول:
    پول بزرگترین منبع مباحث ازدواج است و این واقعیتی است که بارها به اثبات رسیده ، از جمله در مطالعات سیتا گروپ، مجله ورث ، و برنامه تقویت رابطه و پیشگیری. بر طبق نظریه ویکتور یافلتون کو لینز – مولف کتاب همسران و پول ، و طراح مسائل مالی کالیفرنیا – 90 درصد عامل طلاق نیروی موثر پول است.

بسیاری معتقدند که صحبت در خصوص پول بسیار سخت تر از صحبت در مورد مسائل جنسی است . اینطور نیست ما می‌توانیم این را نیز بیاموزیم که در مورد هزینه‌ها ، اهداف مالی و بدهی کارت اعتباری خود نیز سوال کنیم.این به میزان غرق شدن در این موضوع بستگی دارد.برای اینکه شروع به صحبت در خصوص مسائل مالی را آغاز کنید بهتر است از یک نوشته و متن که خود نگاشته اید استفاده کنید و
    اما،چند روش برای اینکه شروع خوبی داشته باشید:

-یک زمان طبیعی بیابید. زمانیکه پول مسئله مورد نظر نباشد بهترین موقع صحبت کردن از آن است. چانچه صحبت را زمانی شروع کنید که در حال پرداخت قبض هستید یا بعداز اینکه همسرتان برایتان چیزی خریده است و شما تصور می‌کردید که او تا اندازه ای ولخرجی کرده مباحث شما به سمت یک جدال افت خواهد کرد. عاقلانه تر این است که طی صرف صبحانه یا تعطیلات در مورد مسئله پول صحبت کنید.
    - یک کم صرف کن تا یک کم دریافت کنی.این ترفندی است که گزارشگران دوست دارند که من اغلب از آن استفاده کنم. ما برخی حقایق را بر پایه زندگی خود مطرح می‌کنیم تا به طور مشابه از منابع خود بهره برداری کنیم، یک استراژی که در واقع با شخص دیگری از جمله همسر خود عملی است . توضیح اینکه احساس شما از یک مسئله ویژه مالی چیست شریک شما را ترغیب خواهد کرد تا همان کار مشابه را انجام دهد.بگوئید چه کسی برای فلان مسئله باید پول پرداخت کند،ممکن است اینگونه آغاز کنید: " این واقعا لطف شما بود که دو دفعه قبل پول شام بیرون را حساب کردی. اما دوست دارم احساس تورا در مورد آن بدانم. آیا تو از آن قبیل مردانی که از پول خرج کردن برای خانمها لذت می‌برند یا اینکه دوست داشتی که این یک بار سنگین روی شانه‌هایت باشد؟ به خاطر اینکه من کاملا با چک گرفتن نیز راحتم."

ویرایش توسط !MAHSA! : 2013/12/29 در ساعت 03:28

دیگه گذشت اون زمان که با 5 میایون یا 10 ملیون ازدواج کنند.

کلمات کلیدی این موضوع