مواد لازم اسفناج پاک شده و خرد شده : 500 گرم
پیاز خرد شده : 2 عدد سیر خلال شده : 4 حبه گوشت چرخ کرده : 100 تا 200 گرم تخم مرغ : 2 عدد نمک و فلفل : مقداری

طرز تهیه پیاز رو تفت بدید

گوشت رو بهش اضافه کنید ،‌ بعد ازکمی تفت دادن ، سیرو افزوده و مجددا تفت بدید

بعد ازچند دقیقه اسفناج رو افزوده
خوب مخلوط کنید ، درظرف رو بزارید و حرارت رو ملائم کنید تا اسفناج ها خوب پخته بشوند، دراین مرحله به روش سنتی باید تخم مرغ ها رو رو غذا بشکونید و بزارید بسته بشه طوری که زرده و سفیده قاطی نشنوند در واقع اسم این غذا هم به همین دلیل نرگسی اسفناجه
اما من برای تزئینش سفیده تخم مرغ رو در یه ظرف دیگه نیمرو کردم و به صورتی که میبینید برش زدم ، همه تزئینات سفیدی که روی غذا می بینید سفیده تخم مرغ نیمرو شده هستند ، شما همچنین میتونید قالب قلب رو روی نرگسی قراربدید وتخم مرغ خام رو بریزید داخل قالب وقتی بسته شد قالب رو بردارید و ازشکل قلب تخم مرغ بسته شده لذت ببرید
تو تبریز یه غذائی داریم به اسم " ایسپناخ بورانی سی " (‌بورانی اسفناج ) این غذا درواقع همون نرگسی اسفناجه منتها با کمی تغییر :
وقتی لسفناج کامل پخت سه قاشق غذا خوری ماست شیرین و یک پیمانه عدس پخته به آن افزوده خوب مخلوط میکنیم ، بعد تخم مرغ رو افزوده وکامل مخلوط میکنیم طوری که اثری ازتخم مرغ روی غذا نباشه ، چند دقیقه روحرارت قرار داده و بعد به همراه ماست سرو میکنیم ،‌غذای بسیار خوشمزه ایه حتما" امتحان کنید این عکس رو از تو آرشیوم پیدا کردم فعلا این رو داشته باشید تا بعدا" سرفرصت با عکس بهتری جایگزینش کنم