نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آموزش جامع ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی Sql Server 2005 -

معاونت سایت

Eh آموزش جامع ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی Sql Server 2005 -

خب اولین قسمت باید شما SqlServer 2005 رو نصب کنین.البته من در این آموزش ها مبنا رو بر نسخه Express گذاشتم.این نسخه به مراتب راحتتر است.
    در صورتی که شما نسخه اکسپرس رو ندارین میتونین از لینک زیر اونو دانلود کنین(حجم : حدود 53 مگابایت)
    لینک : http://www.microsoft.com/downloads/i...%2fSQLEXPR.EXE

بعد از نصب SqlExpress شما باید برای اینکه یه بانک بسازین و بر اون مدیریت کنین SQl Server Management رو نصب کنین.
    این نرم افزار رو هم خودم براتون آپلود کردم که میتونین از لینک زیر دانلود کنین .
    لینک دانلود :
    http://jalalisoft.persiangig.com/oth...t%20Studio.rar

خب , بعد از نصب شما باید یک بانک بسازین.وارد Sql Server Management Studio بشین و رو گزینه Database راست کلیک کنین و NewDatabase رو انتخاب کنین.
    پس از ساخت بانک در قسمت سمت راست روی گزینه ی Tables راست کلیک کنید و New Table رو انتخاب کنین و بعد از اضافه کردن فیلدهای مورد نظر از برنامه خارج بشین.(توضیح کاملتر تو چندتا پست بعدی میدم . یه فایل تصویری برا آموزش قدم به قدم ساخت بانک و تیبل میزارم.)

معاونت سایت

از اینکه بانک رو ساختین باید تو ویبی 6 از اون استفاده کنین.
    برای اینکار شما باید با اصطلاحات زیر آشنا باشین :

نام سرور )Server Name( : نام سروری است که اس کیو ال به آن متصل است.برای بدست آوردن نام سرور هنگامیکه منیجمنت استادیو رو باز میکنین,جلوی ServerName میتونین نام سرور رو مشاهده کنین.
    فکر میکنم در نسخه اکسپرس همیشه نام سرور برابر است با نام کامپیوتر (با نام یوزر کامپیوتر اشتباه نشود) و در آخر آن یک \ و SqlExpress اضافه میشود و شما میتونین از این مورد برای تعریف کانکشن استرینگ از طریق کد نویسی استفاده کنین.به اینصورت که نام کامپیوتر رو با کدنویسی بدست بیارین و بعد Sqlexpress\ رو به انتهای اون اضافه کنین
    .

معاونت سایت

Eh

اول نحوه ارتباط بصورت دستی رو میگم .(که برای استفاده در برنامه ها زیاد توصیه نمیشود)
    یک Adodc روی فرمتون بزارین.
    وارد گزینه ی Custom بشین و روی دکمه Build کلیک کنین.
    از صفحه باز شده گزینه ی Microsoft OLE DB Provider For SqlSever رو انتخاب و کلید Next رو کلیک کنین.
    -------------------
    در صفحه باز شده شما در اولین قسمت باید نام سرور رو انتخاب کنین.
    در سیستم من وقتی روی دکمه Refresh کلیک میکردم ارور میداد و نمیشد که سرور رو از لیست انتخاب کنم.
    بنابراین نام سرور رو در محل تعیین شده کپی کنید.

در قسمت 2 , گزینه ی Use Windows NTIntegrated Security رو انتخاب کنین.

در قسمت 3 , شما از لیست کمبو باکس موجود , نام دیتابیس خود را که ساخته اید انتخاب کنین .

خب مرحله اتصال تموم شد,میتونین برای چک کردن اتصال روی دکمه Test Connection کلیک کنید.
    دکمه OK رو کلیک کنین.
    حالا باید یک تیبل ( Table ) رو انتخاب کنین.
    به سربرگ RecordSource رفته و از قسمت CommandType گزینه ی adCmdUnknown رو انتخاب کنین(بطور پیش فرض انتخاب شده)
    حالا در قسمت Command Text (تکست باکس پایینی) رفته و بنویسین : Select * from tablename

که TableName همون نام تیبل شما هست.در صورتی که نام تیبل رو نمیدونین از قسمت Command Type گزینه ی adCmdTable رو انتخاب کنین و از قسمت بعدی ( Table or Sorted Procedure Name ) نام تیبل رو انتخاب کنید . پس از دیدن نام تیبل دوباره تنظیمات را به حالت قبلی برگردانده و به جای TableName نام تیبل خودرا بنویسید.
    -------------------------------------------
    خب ارتباط با بانک تموم شد.
    دیگه اکثر بقیه کارها کاری نداره و مثل بانک اکسس هست.
    مثلا برای ایجاد مورد جدید : Adodc1.recordset.addnew

سلام،
    میشه لطفانحوه ی برقراری ارتباط از طریق کد نویسی در ویژوال بیسیک 6 با sql 2008 رو توضیح بدید؟