گل محمدي مي‌تواند در پرسپوليس موفق باشد

پيشکسوت پرسپوليس با انتقاد از کنار گذاشتن يحيي گل محمدي گفت: سرمربي آينده پرسپوليس بايد با ايدئولوژي باشگاه همخواني داشته باشد و پيشکسوتان نيز بعد از انتخاب، از او حمايت کنند.

فريدون معيني درباره قرار گرفتن افشين پيرواني و حميد درخشان در ليست نهايي گزينه‌هاي سرمربيگري پرسپوليس، اظهار کرد: پرسپوليس کميته‌ فني دارد و خودشان اين مورد را بررسي مي‌کنند. پيرواني و درخشان هم مربيان خوبي هستند که سابقه کار در ليگ را هم دارند. بقيه‌اش بستگي به سليقه و برنامه‌اي که اين دو ارائه مي‌کنند، دارد.

به گزارش ايسنا،وي درباره تاکيد باشگاه پرسپوليس به پرسپوليسي بودن سرمربي آينده‌اش، خاطر نشان کرد: پرسپوليسي بودن سرمربي اين تيم به خاطر تعصب است. همچنين خيلي از هواداران توقع دارند که سرمربي‌شان از خانواده پرسپوليس باشد. البته اين کار در برخي از مواقع احساسي است، ولي برخي ترجيح مي‌دهند که سرمربي تيم‌شان از درون باشگاه باشد. با اين حال من از ساختار کميته‌ فني پرسپوليس اطلاعي ندارم و هر چه که خودشان صلاح بدانند انجام مي‌دهند.

پيشکسوت پرسپوليس همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا مربي خارجي مي‌تواند به پرسپوليس کمک کند؟ افزود: مربيان خارجي هم مشکلات خودشان را دارند و نمي‌توان موفقيت‌شان را تضمين کرد. اين طور نيست که بيايند و در ايران معجزه کنند. فوتبال ايران نيز هنوز پذيرش مربي خارجي را ندارد. هر چند که من معتقدم ما به مربيان خودمان هم احترام نمي‌گذاريم. بسياري از تيم‌ها دوست دارند که زود به نتيجه‌ برسند و در چنين شرايطي شانس موفق نشدن يک مربي بيشتر است. هيچ کدام از باشگاه‌ها صبري در تيم‌سازي و استراتژي ندارند و در کل ساختار باشگاهي را رعايت نکرده و برنامه دراز مدتي را تبيين نمي‌کنند. اين در حالي است که ما هميشه به فکر امروزمان هستيم.

معيني در ادامه با بيان اين که گل محمدي مي‌توانست در پرسپوليس به موفقيت برسد، اضافه کرد: يکي از معضلات فوتبال ما عدم حمايت از مربيان چه در رده باشگاهي و چه در رده ملي است. ما کسي را که انتخاب مي‌کنيم بايد نسبت به ايدئولوژي باشگاه همخواني داشته و با سياست‌هاي ما هماهنگ باشد. وقتي يک مربي اين شرايط را داشت بايد برنامه‌ ميان مدت را با او تجربه کرد. همچنين يک مربي بايد با کارشناسي خوب و غير عجولانه و با نظر متخصصين فن مشخص شود، نه با کساني که چهار بازي ديده‌اند و فکر مي کنند مي‌توانند مربي انتخاب کنند. فوتبال مقوله پيچيده‌اي است که براي تصميم گيري در آن بايد حتما تجربه و دانشش را داشته باشي.

پيشکسوت پرسپوليس همچنين با اشاره به اين که انتقادات از سوي برخي بزرگان باشگاه از لحاظ روحي به مربيان و بازيکنان پرسپوليس ضربه زد، تاکيد کرد: وقتي يک مربي انتخاب شد، همه پيشکسوتان بايد از او حمايت کنند. مطمئنا هر جايي که مخالفان غير منطقي حضور داشته باشند لطمه خواهند زد. انتقادات مخرب يکي از مواردي است که اجازه نمي‌دهد که فوتبال ما جلو برود. حتي قلعه‌نويي هم که امسال خوب کار کرد انتقادات غير منصفانه‌اي را مي‌شنيد. من به عنوان يک بازيکن قديمي پرسپوليس تقاضا دارم هر کسي که به عنوان سرمربي انتخاب مي‌شود با درايت باشگاه باشد و بعد از انتخاب همه از او حمايت کنند. همچنين کادر فني و دستياران قوي بايد در کنار سرمربي بگذاريم تا از عهده کار برآيند.