آیفون ۷ صفحه کلیدی مخفی دارد که نمی‌توانید از آن استفاده کنید

9508-33t232

در چند سال گذشته صفحه نمایش بزرگ تلفن‌های همراه هوشمند باعث شده‌اند که کاربران کمی با مشکل با آن‌ها کار کنند. درواقع دیگر نمی‌توان با یک دست با اکثر گوشی‌هایی که صفحه نمایش بزرگ دارند کار کرد. خیلی از شرکت‌ها برای اینکه بتوانند این مشکل را برطرف کنند، صفحه کلید مخصوصی برای محصول خودشان طراحی کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند با یک دست با گوشی کار کنند.

 

این موضوع در گوشی‌های آیفون وجود ندارد؛ اما به نظر می‌رسد که اپل هم صفحه کلیدی برای گوشی‌های خودش طراحی کرده که کاربران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. صفحه کلیدی که روی آیفون ۷ هم وجود دارد.

9508-33t233

به‌تازگی یکی از توسعه‌دهندگان iOS داخل کدهای این سیستم عامل یکسری کد پیدا کرده که مربوط به صفحه کلید مخصوصی می‌شود که می‌توان به وسیله‌ی آن با یک‌دست کار کرد. این توسعه‌دهنده گفته که صفحه کلیدی که امکان کار با یک‌ دست را به کاربران می‌دهد، از iOS 8 وجود داشت؛ اما کاربران نمی‌توانستند از آن استفاده کنند. این صفحه کلید را می‌توان در سمت چپ و سمت راست صفحه نمایش قرار داد و تمام کارهای یک صفحه کلید کامل را انجام می‌دهد.

 

هنوز مشخص نیست که چرا شرکت اپل این صفحه کلید را در اختیار کاربران نمی‌دهد و نمی‌دانیم که در آینده این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.

درمان سردرد

اخبار خودرو
حوادث
دانلود نرم افزارهای کاربردی
Tags: , ,

مطالب مرتبط