ابراز عشق مردانه

ابراز عشق مردانه

440854632-parsnaz-ir

 

همان گونه که می دانید گفتن دوستت دارم برای شما و همین طور برای همسرتان بسیار ارزش دارد. اما شما نباید به گفتن و یا صرفا شنیدن  دوستت دارم بسنده بکنید ؛  چرا که بسیاری از مردان تمایل دارند که دوستت دارم را در کارهایشان ثابت کنند.

«او نمی گوید دوستت دارم! اصلا ممکن است دوستم ندارد. ممکن است فقط به زندگی با من عادت کرده و اگر هر زن دیگری نیز جای من بود، با او همین رفتار را می داشت.
ممکن است در جوانی اش یک شکست عشقی عمیق خورده و دیگر نمی تواند مرا رفیق داشته باشد. ممکن است به اصرار خانواده اش به این ازدواج تن داده و دلش می خواهد دوباره به روزهای مجردی اش برگردد. ممکن است …»

 

اینها حرف هایی است که بسیاری از زن های ایرانی در دل دارند. زن هایی که همسران شان بین سنت و مدرنیته گیر افتاده اند و با وجود تمام عشق و احترامی که برای آنها قائل هستند ، از عهده گفتن یک عبارت آسان برنمی آیند: « دوستت دارم! »
این مردها میانه ای با گل و هدیه ندارند، عبارت عاشقانه بلد نیستند و بعد از بحث به جای عذرخواهی می خواهند با عادی رفتار کردن، موضوع را به فراموشی بسپارند.
اگر شما نیز یکی از زن هایی هستید که زیر یک سقف با چنین مردی زندگی می بکنید ، بهتر است قبل از قضاوت کردن با این  نشانه های مردانه ابراز عشق آشنا شوید.

 

مرد عمل است
همسر شما یک مرد سنتی است که فکر می نماید ابراز احساسات یک کار زنانه است؟ اگر این طور است شما حداقل تا مدتی باید به دنبال نشانه دیگری بگردید و عشقش را از روی آن حدس بزنید. چنین مردهایی رفیق دارند به زبان بی زبانی حرف بزنند و شما می توانید از هزار و یک موقعیت این زبان را رمزگشایی بکنید .
همسر شما ممکن است « دوستت دارم » را با درست کردن وسایل خانه و کارهای تعمیراتی نشان دهد یا اینکه به جایش حمام را بشوید یا آشغال ها را بیرون ببرد.
این دسته از مرد ها رفیق ندارند برای ابراز عشقشان کار هیجان انگیز و بزرگی انجام دهند. آنها بیشتر از آنکه بخواهند شما را متوجه حس خودشان کنند، رفیق دارند برایتان یک زندگی آرام بسازند.
در اوج ترافیک دنبال تان بیایند تا آسان به خانه برگردید، بیشتر کار کنند تا در رفاه باشید یا وقت ی یک شخص فضول فتنه ای علیه شما به پا می نماید ، بی فرق از کنارش بگذرد و نشان دهد به شما اطمینان دارد. این دسته از مرد ها تمام تلاش شان را می کنند تا جهان جای بهتری برای شما باشد و اما تمام تلاش شان را نیز می کنند که شما از این موضوع بویی نبرید.

 

شما را اول صف می گذارد
یک مرد سنتی، اگر عاشق همسرش باشد، بیشتر از آنچه فکرش را بکنید ، برای زندگی اش زمان و انرژی می گذارد. تقویم او از روی برنامه های همسرش ورق می خورد و تمام تلاش ش را می نماید که کوچک ترین وقت خالی اش را، برای زندگی مشترکش صرف نماید .
او با یک دسته گل به خانه نمی آید اما تمام سعی اش را می نماید که در سریع ترین وقت ممکن به خانه برگردد. وقت ی که از محل کارش برمی گردد نمی گوید:« دلم برایت بسیار تنگ شده بود » اما با روی باز به خانه می آید و اگر شما تمام روز را فقط در خانه گذرانده باشید، با تمام خستگی اش سعی می نماید
برنامه ای برای بعد ازظهر شما بریزد. او رفیق دارد یک تنه تنهایی شما را پر نماید و اگر نیز به خاطر مشغله هایش از پس این کار برنیاید، با استقبال از برنامه های دیگری که در سر دارید، شما را در رسیدن به آرامش بیشتر همراهی می نماید . او را بشناسید!

 

از شما کمک می گیرد
با ارزش نیست شما مهارت و توانایی انجام آن کار را دارید و با ارزش هم نیست که او به تنهایی از پس آن کار برمی آید یا نه؛ اگر همسرتان از شما برای انجام کاری کمک می خواهد، با دل و جان همراهی اش بکنید . برای مردهایی که اهل گفتن دوستت دارم نیستند، چنین مشارکت هایی نماد رفیق داشتن هستند .
آنها می خواهند آسان ترین کارها را نیز با کمک شما انجام دهند و به شما نشان دهند که در تمام ابعاد این زندگی، نقش اثر گذار ی دارید. برای مرد هایی که اهل ابراز علاقه به روش مدرن نیستند، کمک خواستن یعنی نشان دادن همه احساس.
آنها با این خواسته می گویند :
« رفیق دارم حتی در آسان ترین بخش های این زندگی نیز همراهم باشی »، پس این همراهی را از او نگیرید و آسان از کنارش نگذرید.

 

باورهایش را بازنگری می نماید
مردهای ایرانی، با یکسری اصول به جهان می آیند و افزایش می کنند اما اگر همسرتان واقعا عاشق تان باشد، به خاطر شما از اصول قدیمی اش دست برمی دارد. برای هر فردی قضاوت دیگران و اصولی که با آنها بزرگ شده ارزش دارد، اما یک مرد عاشق، کمی انعطاف پذیرتر است و می تواند خط و مرزهایش را برای شما جا به جا نماید . او شما را همین طور که هستید می پذیرد و به خاطر راضی نگه داشتن دیگران، برای شما شرط تغییر کردن را تعیین نمی نماید . اولویت او نظر و خواسته شماست و به همین دلیل ، سعی می نماید دیگران را مجاب به تغییر و پذیرفتن شما نماید .

 

خودش را تغییر می دهد
برای تمام ما تغییر کردن کار آسان ای نیست؛ حتی اگر همسرتان عاشق ترین همسر روی زمین باشد، نباید انتظار داشته باشید سریع و آسان خصوصیات یی که رفیق ندارید را کنار بگذارد. اما اگر رفیق تان داشته باشد، تمام تلاش ش را برای تغییر می نماید . به خاطر شما صبورتر می شود و روی موضوعاتی که هیچ زمان برایش ارزش ی نداشته تمرکز می نماید .

 

اگر از ظاهرش انتقاد کرده اید، سعی می نماید به دلخواه شما لباس بپوشد. اگر برخی حرف ها یا برخورد هایش را رفیق ندارید، آنها را به خاطر شما تغییر می دهد. اما گمان نکنید این تغییرات یک شبه اتفاق می افتد. ممکن است او هیچ زمان موفق به تغییر دادن خودش نشود اما همین که برای تغییر کردن تلاش می نماید ، معنای عبارت « دوستت دارم» را می دهد.

 

رۆیاهایش را بدون شما نمی سازد
یک همسر عاشق، گوشه گوشه زندگی اش را در کنار شما می بیند. برای او هیچ رۆیایی بدون شما میسر نیست. اگر نامزد تان باشد، تمام تلاش ش را می نماید که هرچه زودتر با نیز ازدواج بکنید و اگر همسرتان باشد، برای رسیدن به یک ثبات مالی بیشتر از همواره قدم برمی دارد. او رفیق دارد در کنار شما یک خانواده کامل داشته باشد.
از شنیدن خبر حضور یک بچه در زندگی تان، هیجان زده می شود. او هر بعد این زندگی که حضور شما در آن باشد را عاشقانه رفیق دارد و از هر اتفاق تازه ای در زندگی تان را استقبال می نماید . برای او حضور شما در زندگی کافی است و دیگران فقط وقتی ارزش دارند که بتوانند به بهتر شدن احساس و زندگی شما کمک کنند.

 

راز هایش را برای شما فاش می نماید
برخی مردها رفیق دارند جهان یشان را در بسته برای خودشان نگه دارند. برای یک مرد، گفتن رازهایی که سال هاست از تمام پنهان شان کرده آسان نیست. در جهان ی آنها این اتفاق فقط بعد از یک عشق و اعتماد جدی می افتد و اگر این اعتماد ذره ای خدشه دار شود، بازهم در جهان ی راز هایشان بسته می شود و تا ابد پنهان می ماند.
پس گمان نکنید حرف هایی که گفتن آنها برای شما آسان است برای همسرتان نیز به آسانی قابل بیان است. وقت ی زبان باز می نماید برایش شنونده بهتر ی باشید و به او اطمینان دهید هرگز شخص دیگری از حرف هایی که بین شما رد و بدل شده، باخبر نمی شود.
برای یک مرد، گفتن حرف های نگفته، نیازمند رسیدن به یک عشق بی اندازه است و اگر همسرتان شما را برای درد دل هایش انتخاب کرده است، بدانید که بیش از هر کسی عاشق شماست. در این مواقع نه راهکاری به او ارائه دهید و نه با بی توجه ی تان دلسردش بکنید . فقط گوش بکنید و نشان دهید با تمام وجود حرف هایش را می فهمید.

 

پابه پای تان پیش می رود
اگر شما را رفیق داشته باشد، با تمام وجود دلش می خواهد راضی و شادمان نگه تان دارد. ممکن است او برای یک انتها هفته رمانتیک و پر از گل و هدیه برنامه ریزی نکند، اما با دل و جان حرف های شما را می شنود و تا حل شدن استرس هایتان، شما را همراهی می نماید .
او با هموار کردن راه شما در رسیدن به آروزهایتان عشقش را نشان می دهد. اگر قصد ادامه تحصیل دارید، اگر به دنبال هنر هستید و اگر رفیق دارید برای بزرگ کردن بچه ها زمان بگذارید، همسر عاشق تان شما را همراهی می نماید تا با سختی کمتری از این مسیرها بگذرید.

 

شما را همان گونه که هستید، می پذیرد
نمی توانید بگویید هیچ ایرادی ندارید. از ظاهر تان گرفته تا سبک لباس پوشیدن، حرف زدن، وضعیت خانوادگی یا حتی خصوصیت های اخلاقی، قطعا مسائل ی وجود دارد که همسرتان در دلش با آنها میانه ای نداشته باشد. پس گمان نکنید که « دوستت دارم » نگفتن او، غیرقابل عفو است.
زیرا او با گذشتن از ایراد های شما یا بخشیدن غلط ات تان به شما عشقش را ابراز می نماید . برای او شما همین طور که هستید قابل ستایشید و نمی گذارد که به خاطر ایرادهای اقطعا لی، دیگران به شما خرده ای بگیرند. یک همسر عاشق، همواره پشتیبان شما می ماند و در شادی و غم، بیماری و سلامت و … برخوردی یکسان با شما دارد.

 

 

اخبار خودرو
حوادث