بی ام و برای توسعه ابرخودروی خود به زمان بیشتری نیاز دارد

شنیده‌ها حاکی از این است که بخش M شرکت بی‌ام‌و، وظیفه توسعه ابر خودروی این شرکت آلمانی را بر عهده دارد. با توسعه اخیر سری هفت که به M Performance مشهور است؛ نظر برخی از طرفداران بی‌ام‌و به سمت این خودرو معطوف شده است. با توجه به اخبار غیررسمی منتشرشده؛ بخشی از تولید ابرخودروی بی‌ام‌و بر عهده سری M است. ولی همچنان هیچ تصمیم رسمی مبنی بر ساخت ابرخودرو بی‌ام‌و با بخش خاصی گرفته نشده است.

علت بی‌میلی بی‌ام‌و به ایجاد بخش جداگانه شاید جالب باشد.دکتر رابرتسون، مدیر فروش محصولات بی‌ام‌و، در مصاحبه با مجله استرالیایی Motoring گفته است بخش موتور اسپرت – زیرمجموعه‌ی بخش M – مشغول انجام پروژه‌های دیگری است و زمانی برای گسترش و توسعه پروژه ابرخودرو جدید ندارد. او می‌گوید:

ما هیچ برنامه‌ای برای سری M، مانند آئودی یا AMG نداریم. بخش M مسئولیت‌های فراوانی بر عهده دارد. اگر به محصولات زیرمجموعه سری M دقت کنید؛ متوجه می‌شوید کارهای بسیاری انجام داده است، درست مانند سری i که به توسعه خودروهای الکتریکی خالص و هیبریدی پرداخته است.

 

در نگاه اول، ساخت و گسترش ابر خودروی بی‌ام‌و توسط گروه سری M می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد. چون سوددهی بسیار بالای دارد. آمار فروش خودروهای سری M شرکت بی‌ام‌و باورنکردنی است و این فروش بالا منجر به سود بسیار زیادی نسبت به فروش ابر خودروی جدید شده است.

علاوه بر این، شرکت بی‌ام‌و بیشتر بر خودروهای آینده‌دار تمرکز کرده است و سعی می‌کند خودرویی تولید کند که آلایندگی کمتر و عملکرد بالاتری داشته باشد. یکی از دلایل اینکه شرکت بی‌ام‌و تمرکز بیشتری بر i8 دارد، همین موضوع است. دکتر رابرتسون می‌گوید:

بسیار واضح است؛ در صورتی که ما i8 را تبدیل به یک ابرخودرو کنیم، نیازی نیست یک بستر دیگر برای ابر خودروی جدید بسازیم یا از بخش M برای ساخت این خودرو کمک بگیریم. خودروی i8 مصداق واقعی از یک خودروی کاملاً اسپرت و عملکرد بالا است. ما به‌هیچ‌عنوان این مسئله را فراموش نمی‌کنیم.

اخبار خودرو
حوادث