به کمک اپل، آمار دزدی گوشی‌های هوشمند کاهش‌یافته است

سرقت موبایل

به گذارش FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا) میزان دزدی تلفن‌های هوشمند نسب به گذشته کاهش چشمگیری داشته است که کمپانی اپل در این امر نقش مهمی را ایفا می‌کند.
با بهره بری از قابلیت Activation Lock درگوشی‌های هوشمند اپل، آمار دزدی شش ماه گذشته در شهرهای سانفرانسیسکو با 38 درصد، لندن با 24 درصد و نیویورک با 19 درصد کاهش همراه بوده است.

طبق توصیه FCC به کاربران تلفن‌های هوشمند، آن‌ها همواره باید مراقب محیط زندگی و کد IMEI مرتبط به دستگاه خود باشند. همچنین به افرادی که مور سرقت قرارگرفته اند توصیه می‌شود با این موضوع،  مانند دزدیده شدن کارت اعتباری خود برخورد کنند. زیرا ممکن است تمامی اطلاعات مهم شخص درگوشی هوشمند وی قابل ‌دسترس باشد.
برای اولین بار قابلیت Activation Code بر روی iOS 7 معرفی شد. این قابلیت از غیرفعال شدن ویژگی Find My iPhone جلوگیری کرده و همچنین اگر سارق قصد خاموش کردن گوشی را داشته باشد باید رمز عبور صاحب گوشی را وارد کند، در غیر این صورت گوشی به‌طور کامل غیرفعال شده و اجازه دسترسی به اطلاعات درونش را نمی‌دهد.
در آخر، FCC به‌تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند توصیه می‌کند از نرم‌افزارهای امنیتی برای مواقع ضروری این چنینی استفاده کنند و در هنگام بروز چنین مشکلاتی، به‌سرعت آن را با مراجع قانونی در میان بگذارند.

اخبار خودرو
حوادث