بامیلو

تخفیفهای فروشگاه بامیلو ، دروغ یا واقعیت ؟

در وب گردی های امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ به یکی از کالا های با تخفیف  ۲۵% فروشگاه بامیلو رسیدم که در نگاه اول خیلی جذاب بود ، چرا که تخفیف قابل توجه ۲۵ درصدی داشت ، ولی این تخفیف چیزی جز یک دروغ بزرگ دیگر از این سایت نبود .

یک عدد هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Book Desktop ظرفیت ۴ ترابایت که در فروشگاه بامیلو ۱.۸۵۰.۰۰۰ تومان قیمت داشت و در تخفیف ویژه ۲۵ درصدی  ۱.۳۹۰.۰۰۰ تومان قیمت خورده بود که در عکس زیر مشاهده مینمایید.

لینک محصول در وب سایت بامیلو : ۴TB My Book Desktop External Hard Drive

با یک جستجوی ساده به وب سایت دیجی کالا رسیدم که همان محصول را با همان مشخصات و گارانتی مشابه به قیمت تخفیف نخورده ۱.۴۱۸.۰۰۰ تومان برای فروش قرار داده بود که در عکس زیر مشاهده مینمایید

فروشنده های دیگری در این سایت قیمتهایی تا ۱.۴۵۰.۰۰۰ تومان نیز داشتند ، که تقریبا میشه گفت تفاوت قیمت در شرکتهای گارانتی کننده بود .

لینک محصول در وب سایت دیجی کالا : هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Book Desktop ظرفیت ۴ ترابایت

وب سایت بعدی که قیمت مناسبتری هم داشت فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر بود که در عکس زیر مشاهده مینمایید .

لینک محصول در فروشگاه لیون کامپیوتر : هارد اکسترنال وسترن دیجیتال My Book 4TB New

در همین مقایسه میبینید قیمت وب سایت لیون کامپیوتر با ( گارانتی یکپارچه ( سازگار/ حامی/الماس ایران/ آواژنگ ) بدون تخفیف مناسبتر از بامیلو با کلی تخفیف و دیجیکالا در حالت تخفیف نخورده است .

این چندمین بار هست که در وب سایت بامیلو میدیدم برای کالاهای مختلف قیمتهای نجومی با تخفیف های فضایی ثبت شده .

خب بحث اصلی در این مقاله اینه که چرا بامیلو باید یک کالا را با قیمت خیلی خیلی بالاتر از قیمت واقعی در سایت ثبت کند، و بعد با درصد تخفیف بالا برای فروش ویژه قرار دهد ، آیا این عدم صداقت در فروش کالا نیست ؟

مشتری هایی که اطلاع از قیمت اصلی ندارند و با اعتماد به فروشگاه بامیلو و این باور که در این خرید بیش از ۴۰۰.۰۰۰ تومان تخفیف گرفته اند ، زمانی که از این واقعیت اطلاع پیدا کنند چه فکری راجب بامیلو خواهند کرد ؟

آیا این نوع فروش که در فروشگاه های زنجیره ای هم دیده میشه کار غیر اخلاقی ، دور از صداقت ، کلاه برداری ، زنگی ، یا … حساب میشه ؟

لطفا زیر همین مقاله نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بزارید .

اخبار خودرو
حوادث