جدیدترین اطلاعات لو رفته از گوشی های جذاب گوگل

گوگل در حال کار بر روی گوشی های جدیدی تحت عنوان پروژه‌ Ara می باشد. پیش بینی می شود  در صورت پیشرفت این پروژه مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، شاهد عرضه‌ گوشی های‌هوشمند مبتنی بر این فناوری از سال ۲۰۱۵ میلادی باشیم.

براساس اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده، گوشی های‌هوشمند پروژه‌ Ara همراه با تراشه‌های جدیدی روانه بازار خواهند شد. در پستی که در گوگل‌پلاس منتشر شده، گوگل اعلام کرده که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده انتظار دارد تا نمونه‌ اولیه این گوشی هوشمند را در سال ۲۰۱۵ میلادی با استفاده از تراشه‌های راک‌چیپ تولید کند. همکاری با راک‌چیپ تعجب بسیاری را برانگیخته است، چراکه در حوزه‌ تراشه‌های گوشی های‌ هوشمند، کوالکام حرف اول را می‌زند.

براساس اطلاعاتی که گوگل منتشر کرده، تراشه‌های راک‌چیپ یکی از پیشگامان در محصولات پروژه‌ Ara گوگل خواهد بود که مبتنی بر معماری ماژولار است و در آن پردازنده به عنوان بخشی از یک شبکه و با قابلیت اتصال سایر بخش‌های گوشی هوشمند باشد.

پیش‌تر انتظار می رفت تا این گوشی های‌هوشمند زودنر از موعد کنونی روانه‌ بازار شوند، اما وجود مشکلات در تولید پوشش گوشی، این پروژه را با تعویق روبرو کرده است.

اخبار خودرو
حوادث