سونی نمی‌تواند به تقاضای خرید پرتعداد PlayStation VR پاسخ بدهد

PlayStation-VR-1

سونی با کنفرانس‌اش در نمایشگاه E3 امسال، حسابی سر و صدا به پا کرد. «خدای جنگ» جدید یا «رزیدنت اویل ۷» به کنار، این شرکت هم‌چنین از بازی‌های متعددی برای هدست واقعیت مجازی‌اش رونمایی کرد. شرکت‌های مختلفی مشغول ساخت بازی برای هدست PlayStation VR هستند؛ تجربه‌های مختلفی مثل «فاینال فانتزی» یا «بتمن» برای هدست واقعیت مجازی سونی ساخته شده‌اند. این هدست آن‌قدر ترکانده است که سونی از همین حالا پیش‌بینی کرده نتواند تقاضای این هدست را پاسخ دهد.

هدست واقعیت مجازی سونی ۴۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده،
«اندرو هاوس»، مدیر شعبه‌ی سرگرمی‌های سونی، در مصاحبه با CNBC گفته است: “ما اطمینان داریم که نمی‌توانیم تقاضای این محصول را پاسخ دهیم، ولی نهایت سعی‌مان را خواهیم کرد. صنعت واقعیت مجازی در ابتدای راه است. این رسانه‌ی جدید، سبک جدید از قصه‌گویی است.”

هدست واقعیت مجازی PlayStation VR قیمتی نصف هدست HTC Vive و قیمتی کمتر از Oculus Rift دارد. هدست سونی، ۴۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده، در حالی که هدست‌های HTC Vive و Rift به ترتیب قیمت‌هایی ۸۰۰ و ۶۰۰ دلاری دارند. با تمام این اوصاف، بازی‌کننده‌ها آن قدر هدست Vive و Rift خریداری کردند که این هدست‌ها هم با مشکل تولید مواجه شدند. در نتیجه می‌توانیم با اطمینان بگوییم که سونی هم توانایی تولید PlayStation VR را به اندازه‌ی کافی نخواهد داشت.

اخبار خودرو
حوادث