۱۰ روش درمان زود انزالی در زنان

ودانزالی و یا همان انزال زودرس از مسایلی است که هم برای مرد و هم برای زن مشکل ساز است و زن و مرد را از داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش محروم می‌کند.

زودانزالی یا انزال زودرس چیست؟

در واقع زودانزالی یعنی طرفین قبل از انجام رابطه جنسی و یا پس از گذشت مدت زمان اندکی از شروع رابطه به سرعت ارضاء می‌شوند و این کاملاً غیر ارادی انجام می‌گیرد که منجر به عصبی شدن دو طرف می‌شود.

انزال زودرس در آقایان بیشتر از خانم‌ها مطرح می‌باشد زیرا بدن زنان به گونه‌ای است که دیرتر به انزال می‌رسند و زودانزالی در زنان کمتر رخ می‌دهد.

در واقع زودانزالی در زنان یک مشکل روانی و بیشتر ناشی از تفکرات و هیجانات فرد می‌باشد تا مشکلات فیزیکی و جنسی بدن خود فرد. برای درمان زودانزالی در زنان، باید در اولین قدم، به یک روان پزشک مراجعه کرد و برای درمان خود خجالت را کنار گذاشت، زیرا این مشکل می‌تواند تا حدی جدی باشد که سبب افسردگی حاد در فرد یا سبب جدا شدن و طلاق زوجین از هم گردد.

روش های درمان زودانزالی در زنان چیست؟

ساده‌ترین روش درمان زودانزالی در زنان، استفاده از اسپری‌ها و ژل‌های بی حس کننده (لیدوکایین) یا وایگرا و … است.
انجام ورزش و حرکات ورزشی به صورت مکرر؛ بهتر است که ورزش جزئی از برنامه هفتگی و یا روزانه شما باشد، یوگا و ورزش‌هایی از این قبیل برای آرامش و مقاومت ذهن و بدن زنان مفید است.
یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های درمان زودانزالی در زنان معاشقه طولانی است؛ در طی انجام رابطه جنسی آسوده خاطر باشید و استرس هم نداشته باشید. در کل زمان معاشقه راحت باشید و لذت ببرید.
ترک دخانیات؛ از روش‌های مهم، درمان زودانزالی در زنان ترک مصرف سیگار، قلیان و … است؛ زیرا دخانیات با بر هم زدن هورمون‌ها و سطح فعالیت آن‌ها در بدن باعث زود انزالی یا بر عکس تاخیر در ارگاسم زنان می‌شود.

گذر زمان و صبر و تمرین خود فرد، نیز از کارهایی است که جهت درمان زودازنالی در زنان مفید است، توصیه می‌شود در طول درمان از مشاوره نیز استفاده شود تا اطلاعات جنسی و جسمی شما از بدن خود و همسرتان بهبود یابد و رابطه بهتری را تجربه کنید.
تغذیه مناسب؛ بهتر است از غذاهایی با طبع گرم در غذاهای خود بیشتر استفاده کنید، گفته می شود گیاه جین سینگ نیز تاثیر مثبت در درمان زودانزالی زنان دارد (پیشنهاد می‌شود داروهای گیاهی را با مشورت پزشک مصرف کنید).
بیشتر بدانید: درمان زودانزالی مردان با روش های طبیعی
برنامه ریزی مناسب روزانه برای داشتن خواب کافی و روحیه پر انرژی و بدون استرس و اضطراب.
رعایت فاصله زمانی بین غذا خوردن و رابطه جنسی؛ بهترین زمان صرف غذا حداقل ۳ ساعت قبل از انجام رابطه جنسی است.
خونسردی و آرامش؛ آرامش باعث طولانی شدن رابطه و احساس رضایت طرفین می شود.
در نهایت مراجعه به مشاوره متخصص در زمینه سلامت جنسی و آگاهی اطلاعات زوجین

علل زودانزالی در زنان چیست؟

دیدن فیلم‌های مستحجن و انجام خودارضائی در فرد، به طوری که تمایل به برقراری ارتباط با طرف مقابل ندارد.
در برخی موارد وجود مشکلات فیزیکی و جنسی در بدن زن
وجود مشکلات روانی و هیجانی در فرد؛ تحمل تنش و استرس در محیط کار و زندگی
نداشتن رژیم غذایی و برنامه غذایی مناسب و خوردن بیش از حد فست فودها
عدم آگاهی زوجین از جنس مخالف؛ شناخت احساسات و عواطف طرفین در یک رابطه زناشویی بسیار مهم است. هر چه بیشتر به احساسات طرف مقابل توجه داشته باشید باعث شناخت بیشتر خواهد شد که در نهایت یک رابطه زناشویی و جنسی خوبی را تجربه خواهید کرد.
بیشتر بدانید: علل روانی انزال زودرس در مردان
کم خوابی و اختلالات جریان خواب؛ یکی از شایع ترین مواردی است که مسائل جنسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند از دلایل زودانزالی در زنان باشد.
مصرف مواد مخدر و دخانیات
فاصله زیاد بین روابط جنسی؛ یکی از مهم‌ترین عوامل انزال زودرس فاصله طولانی بین هر نزدیکی است، زیرا در این حالت، احساسات جنسی بین زوجین متراکم می‌شود و معمولاً کنترل یک باره آنها سخت و منجر به انزال زودرس می‌شود.

اخبار خودرو
حوادث