مدیر عامل سامسونگ استعفا داد

سامسونگ خبر داده است که «کوون اوه هیون» (Kwon Oh-hyun)، مدیر عامل این شرکت، از سامسونگ الکترونیکس استعفا داده است. این مدیر عامل به خاطر تبدیل کردن سامسونگ به یکی از غول‌های بزرگ چیپ‌ست سازی در دنیا، به اسم «آقای چیپ» یا Mr. Chip هم در سامسونگ شناخته می‌شود و خبر جدایی او از سامسونگ، افراد زیادی را غافلگیر کرده است.
«پارک جوگون» (Park Ju-Gun)، مدیر یک موسسه‌ی تحقیقاتی کره‌ای، درباره‌ی جدایی مدیر عامل سامسونگ گفته است: «در چنین زمانی کاملا عجیب است. درآمد سامسونگ رکورد زده است. سامسونگ قرار است در سه ماهه‌ی چهارم مالی حتی درآمد بیشتری داشته باشد، و همه‌ی آن‌ها به خاطر بخش قطعاتی است که او راه انداخته.»

خبر جدایی مدیر عامل سامسونگ، افراد زیادی را غافلگیر کرده است.

سامسونگ در کنار اعلام این خبر گفته است که هم‌چنین به زودی آمار و ارقام مالی خود مربوط به سه ماهه‌ی سوم مالی را منتشر خواهد کرد به لطف فروش چیپ‌ست‌های حافظه بسیار خوب است. تقاضای بالا برای چیپ‌ست‌های حافظه کاری کرده است تا سامسونگ به بیشترین درآمد سالانه‌ی خود برسد. بخش چیپ‌ست سامسونگ در سه ماهه‌ی دوم مالی بیش از ۷ میلیارد دلار برای این شرکت سوددهی داشت.

«کوون اوه هیون» که ۶۴ سال دارد، بیش از نیمی از عمر خود را در این شرکت بود. او تا اسفند ماه سمت رییس هیئت مدیره‌ی سامسونگ الکترونیکس را حفظ و سپس این شرکت را ترک خواهد کرد.

منبع: Phone Arena

اخبار خودرو
حوادث