معرفی جت اسکایلون

اسکایلون (Skylon)، که توسط شرکت SABER طراحی شده، می تواند به یکی از سریعترین اشیای موجود در آسمان تبدیل شود.

به گزارش کلیک، شرکت انگلیسی Reaction Engines در حال ساخت هواپیمایی است که بتواند در طی مدت ۴ ساعت تقریبا به همه نقاط جهان برسد، در کسری از ثانیه تا هزار درجه سلسیوس دمای خود را پایین آورد، و حتی به فضا برود. آژانس فضایی اروپا اعلام کرده علاقه مند است در طراحی و ساخت هواپیماهای آینده مشارکت کند و به این ترتیب هزینه پرتاب موشک و فضاپیما در آینده را کاهش دهد.


شرکت Reaction این هواپیما را اسکایلون نامیده است. در تصاویری که از آن منتشر شده، دیدیم که این هواپیما می تواند ۳۰۰ مسافر را در عدد ماخ ۵ حمل کند. این هواپیما توسط شرکت SABRE طراحی شده است. در نگاه اول به نظر می رسد این شرکت یک سازمان جاسوسی باشد که با نام “شرکت موتور موشک تنفس هوای سینرژیک” (SABRE) به حیات خود ادامه می دهد. موتورهایی که می توانند تا دمای ۱۶۰- درجه سلسیوس سرد شوند، از هلیوم فشرده استفاده می کنند. این هواپیمای ۱٫۱ میلیارد دلاری، ۲۷۶ فوت طول دارد که ۴۰ فوت بیشتر از بوئینگ ۷۴۷ است.

اسکایلون به موتورهای اکسیژن مایع مجهز شده و حتی می تواند وارد مدار زمین هم بشود؛ کامپوزیت های سرامیکی بدنه این هوایپما در هنگام ورود مجدد آن به جو زمین از هواپیما حفاظت می کنند. این هواپیما تنها هر پنج سال یک بار به فرود روی باند فرودگاه نیاز دارد و می تواند تجربه جذاب ترین سفرهای ممکن را برای مسافران به ارمغان آورد.

اخبار خودرو
حوادث