کشف گونه جدید آبزیان با قابلیت انتشار گازهای گلخانه‌ای

گروهی از محققان با انجام مطالعات جدید در اعماق اقیانوس آرام موفق به کشف گونه‌های جدیدی از آبزیان شده‌اند که شکل ظاهری عجیب دارند و ساختار بدنی آنها با موجوداتی که تاکنون شناسایی شده بود بسیار متفاوت است.

از جمله گونه‌های جدید کشف شده در اعماق اقیانوس آرام می‌توان به یک گوی بنفش متعلق به خانواده ستاره‌های دریایی، هیولای گِل، و یک موجودی اشاره کرد که از آن به عنوان «خیار شناگر» یاد می‌کنند.

889

لازم به ذکر است که محققان از ابتدای سال 2016 میلادی تاکنون بیش از 500 گونه جدید آبزی را در اعماق آبهای سواحل غربی آمریکا شناسایی کردند. در این فرآیند تحقیقاتی نوع جدیدی از آبزیان شناسایی شد که گازهای گلخانه‌ای متصاعد می‌کردند.

890

دکتر «رابرت بالارد» از زیست‌شناسان برجسته جهان که برای نخستین بار در کشتی تایتانیک غرق شده وارد شد، این موجود دریایی با قابلیت انتشار گاز گلخانه‌ای را شناسایی کرد.

000

او و دستیارانش در بررسی‌های خود منافذی در کف اقیانوس آرام شناسایی کردند که گاز متان از آن تراوش می‌کرد و البته برخی گونه‌های آبزیان از این گاز تغذیه می‌کردند.

این مطالعه زیر نظر سازمان ملی جوشناسی و اقیانوس‌شناسی آمریکا (NOAA) انجام شد و کارشناسان طی عملیات 59 روزه خود، عمیق‌ترین دره جهان در اعماق اقیانوس آرام را که با نام ماریانا شناخته می‌شود را تحلیل کردند.

اخبار خودرو
حوادث