نکته های که در مورد بوسه باید بدانید

نکته های که در مورد بوسه باید بدانید

بوسه

 

تمام ما می دانیم که بوسه روی روابط زناشویی می تواند اثر بسیار مهمی داشته باشد. در منابع مختلف توصیه شده است که قطعا حداقل روزی یک بار همسرتان را ببوسید. زمان ترک منزل با بوسه خداحافظی به او روحیه بدهید یا وقتی که به خانه باز می گردد همراه با بوسه از او استقبال بکنید . اما ممکن است این نکته های جالب در مورد بوسیدن را تا به حال نشنیده باشید:

نکته هایی که در مورد بوسه باید بدانید
۱. بوسه باعث ترشح اندورفین و اکسیتوسین می شود. به همین دلیل باعث می شود احساس شادی بکنید و اضطراب کمتر داشته باشید و انرژی مثبت زیادتری حس بکنید .

۲. لب های شما حتی از آلت تولید مثل حساس تر هستند و یکی از دلایل لذت بخش بودن بوسه نیز همین است. لب ها فوق حساس هستند ، زیرا حدود ۱۰ هزار عصب در لب هایتان وجود دارند.

۳. بوسه برای سلامت ی شما مفید است و باعث طول عمرتان می شود. مطالعات متعددی نشان داده اند که زوج هایی که یکدیگر را می بوسند بیشتر عمر می کنند. حتی یک بوسه خداحافظی پیش از آن که همسرتان سر کار برود اثر بسیاری می تواند داشته باشد.

۴. هر بار که یکدیگر را می بوسید ۸۰ میلیون میکروب مختلف را انتقال می دهید. این میزان از ۷۷۰۰۰ میکروبی که که در توالت های عمومی یافت می شود نیز بیشتر است. به همین دلیل زوج ها میکروب های مشترکی دارند که در اثر بوسیدن مکرر به تعادل می رسد.

۵. انتقال میکروب ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود. تبادل میکروب ها بین شما و همسرتان باعث می شود که پایداری بدنتان بیشتر شود، پس یادتان باشد دفعه بعدی که فصل سرما فرا می رسد در کنار آشامیدن آب پرتقال بوسه های مکرر را نیز فراموش نکنید.

۶. زیاد ترین بوسه جهان به مدت ۵۸ ساعت و ۳۵ دقیقه و ۵۸ ثانیه را یک زوج تایلندی در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده اند.

۷. به رشته مطالعاتی که به تحقیق در زمینه بوسه می پردازد «فیلماتولوژی» گفته می شود!

۸. آدم ها فقط موجوداتی نیستند که یکدیگر را می بوسند. گاوها، سنجاب ها و حتی حلزون ها نیز همدیگر را می بوسند. اما فقط حیوانی که حالت بوسیدنش شبیه آدم هاست شامپانزه است.

۹. بوسه زیاد مدت ۳۴ ماهیچه را فعال می نماید . در حالی که یک بوسه معمولی فقط از دو ماهیچه مصرف می نماید ، بوسه وانی مدت همه ۳۴ ماهیچه صورت را به کار می گیرد.

۱۰. به ازای هرچند لحظه ای که همسرتان را می بوسید ۵ کالری می سوزانید. پس اگر به فکر تناسب اعضا هستید تا می توانید همسرتان را ببوسید.

۱۱. بوسیدن از پوسیدگی دندان های شما پیشگیری می نماید ! این کار به دلیل بالا بردن ترشح بزاق به واسطه مواد معدنی موجود در آن ذرات غذای دور از دسترس مسواک را پاک کرده و از مینای دندان حفاظت می نماید .

اخبار خودرو
حوادث