اولین دوربین ضدآب باقابلیت تعویض لنز معرفی شد

این روزها بازار محصولات دیجیتال شخصی مقاوم و ضدآب حسابی داغ شده است و شرکت‌های مختلف هم به طراحی و تولید این محصولات روی آورده‌اند.

 

hhc892

در همین راستا شرکت Nikon هم به‌تازگی یک دوربین جدید ضدآب را به بازار معرفی کرده است.  این دوربین که برخلاف دوربین‌های ضد آب بازار قابلیت تعویض لنز را دارد با مدل AW1 معرفی شده است.

این دوربین در واقع اولین دوربین ضدآب با قابلیت تعویض لنز جهان است که امکان کار تا عمق ۱۵ متری آب را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. به این ترتیب نه تنها می‌توان از این دوربین در روزهای بارانی استفاده کرد، بلکه می‌توان زیر آب هم به عکاسی با آن پرداخت.

از آنجایی که دوربین AW1 امکان تعویض لنز را دارد، شرکت Nikon لایه‌های محافظ خاصی را در دریچه اتصال لنز تعبیه کرده است که باعث می‌شوند تعویض لنز کمی بیشتر از دوربین‌های SLR معمولی زمان ببرد.

 hhc891

همراه با این دوربین یک لنز ۱۱-۵/۲۷mm یا لنز واید ۱۰mm f/2.8 عرضه می‌شود. دوربین AW1 نه تنها ضد آب است، بلکه مانع نفوذ گرد و غبار به داخل دوربین شده و همچنین امکان استفاده از آن در مناطق مرطوب یا سردسیر هم وجود دارد. این دوربین تا دمای منفی ۱۰ درجه هم مقاومت می‌کند.

AW1 از یک حسگر ۱۴/۲ مگاپیکسلی از نوع CX بهره می‌برد که تا حساسیت ۶۴۰۰ را پشتیبانی کرده و امکان فیلمبرداری با وضوح ۱۰۸۰ پیکسلی را هم در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این دوربین همچنین دارای GPS و حسگر شتاب سنج داخلی هم هست.

دوربین ضد آب AW1 شرکت Nikon قرار است با قیمت ۸۰۰ دلار همراه با لنز کیت ۱۱-۲/۵۷mm روانه بازار شود. البته برای لنز ۱۰mm واید ویژه این دوربین هم باید ۲۰۰ دلار بیشتر هزینه کنید.

اخبار خودرو
حوادث